برنامه WordPad مایکروسافت پس از 28 سال به انتها رسید

    کد خبر :1019115
برنامه WordPad

مایکروسافت WordPad یک ویرایشگر اسناد پایه است که از سال 1995 وجود داشت. تقریباً با تمام نسخه های Windows ارائه می‌شود، از ویندوز 95 مایکروسافت آن را ارائه کرده است.

بازتاب-WordPad عمدتاً برای ویرایش اسناد متنی با قالب بندی اولیه استفاده می شود. پس از این همه سال به روز رسانی و ویژگی های مداوم مایکروسافت، گزارش های اخیر حاکی از آن است که WordPad متوقف خواهد شد.

پست اخیر Xeno در X (به طور رسمی توییتر) نشان می‌دهد که WordPad دیگر هیچ بروزرسانی را از مایکروسافت دریافت نخواهد کرد و در نسخه بعدی ویندوز حذف خواهد شد. این پست لینکی را به اشتراک می‌گذارد که شما را به وب سایت رسمی مایکروسافت می‌برد، جایی که جزئیات ذکر شده است. هنوز تایید نشده که ویندوزهای آینده چه زمانی منتشر خواهند شد. با این حال، افشا نشان می‌دهد که ویندوز 12 به احتمال زیاد در اواخر سال 2024 منتشر خواهد شد.

 

برنامه WordPad

 

این پست همچنین تأیید می‌کند که شرکت استفاده از Microsoft Word را برای اسناد متنی غنی مانند انواع .doc و .rtf یا Notepad برای اسناد متنی ساده مانند txt. توصیه می‌کند. لازم به ذکر است که ویندوز 12 در حال حاضر در حال توسعه بوده و انتظار داریم  ارتقاء پلتفرم قابل توجهی را به همراه داشته باشد. این به ما زمان زیادی برای تغییر و عادت به ویرایشگرهای متن مختلف مانند MS Word (Microsoft Word) می‌دهد.

در اخبار مرتبط، الزامات سخت افزاری احتمالی ویندوز 12 به صورت آنلاین رویت شده است. به هر حال باید منتظر ماند مایکروسافت رسما این برنامه ویرایشگر را حذف کرده و در نسخه بعدی ویندوز حضوری ندارد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید