باگ واتس اپ دسکتاپ به هکرها اجازه سوءاستفاده می داد

    کد خبر :683219

باگی در اپلیکیشن واتس آپ دسکتاپ برطرف شده که به هکرها اجازه می داد از راه دور به فایل های رایانه کاربر دسترسی یابند. کاربران باید اپ دسکتاپ واتس اپ را آپدیت کنند.

واتس اپ ماه گذشته باگی را در اپلیکیشن دسکتاپ خود ترمیم کرد. این باگ به مهاجمان سایبری اجازه می داد به فایل های موجود در رایانه کاربر را از راه دور دسترسی داشته باشند.

«گال وایزمن» یکی از کارشناسان شرکت امنیت سایبری «پریمتر ایکس» ادعا می کند برخی کاربرانی که از اپلیکیشن واتس اپ روی رایانه مک استفاده می کنند یا آیفون آنها با اپلیکیشن واتس اپ روی رایانه دارای ویندوز یکپارچه شده ، قربانی این باگ امنیتی شده اند.

این کارشناس امنیتی شرکت پریمتر ایکس شکافی هایی در واتس اپ کشف کرد که هکرها می توانند از آن سواستفاده کنند تا با ارسال پیام ها و لینک های دستکاری شده برای کاربر به رایانه او نفوذ کنند.

وایزمن توانسته بود با استفاده از این شکاف های امنیتی پیام هایی حاوی کد بدافزار ارسال کند یا فایل های روی رایانه دیگر را بررسی کند.

به گفته این کارشناس امنیت سایبری اگر کاربران واتس اپ در آیفون، نسخه دسکتاپ و موبایل خود را آپدیت نکنند احتمال دارد تحت تاثیر این باگ امنیتی از اطلاعاتشان سواستفاده شود. همچنین کاربران باید از نسخه جدید مرورگر کروم نیز استفاده کنند.

نسخه های اپلیکیشن واتس اپ دسکتاپ پیش از v0.3.9309 و همچنین نسخه های پیش از 2.20.10 برای آیفون دارای باگ امنیتی مذکور هستند.

پلتفرم دسکتاپ واتس اپ بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید