انتقال ۴ محکوم ایرانی از گرجستان به کشور

    کد خبر :835539
انتقال ۴ محکوم ایرانی از گرجستان به کشور

معاون وزیر دادگستری از انتقال چهار محکوم ایرانی از گرجستان به کشور خبر داد.

محمود عباسی در گفتگو با  صداوسیما افزود: در پی رایزنی‌های مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری ایران و گرجستان و در چارچوب فعالیت‌های بشردوستانه چهار محکوم ایرانی که دوران محکومیت خود را در زندان‌های گرجستان می‌گذراندند به کشور منتقل شدند.

وی گفت: اتهام این افراد قاچاق مواد مخدر، تظاهرات مستانه و درگیری با پلیس است که باید ادامه محکومیت خود را در زندان‌های کشور بگذرانند.

دبیر کار گروه حقوقی و قضایی حمایت از ایرانیان خارج از کشور به هموطنانی که قصد عزیمت به دیگر کشور‌ها را دارند، هشدار داد: سرزمین دیگر کشور‌ها عرصه تاخت و تاز و جولانگاه نقض قوانین و مقررات نیست و کشور‌ها اجازه نمی‌دهند، امنیت اجتماعی کشورشان عرصه تاخت و تاز مجرمان دیگر کشور‌ها شود.

عباسی تاکید کرد: ارتکاب جرم در دیگر کشور‌ها علاوه بر تبعات سنگین مجازات، حیثیت و اعتبار بین المللی کشور را تحت شعاع قرار می‌دهد و متاسفانه نرخ ارتکاب جرم هموطنان در ان کشور بسیار بالاست و دلیل روشن ان هم حداقل انتقال ۱۵۰ محکوم ایرانی از یکسال گذشته از گرجستان به کشور است.

وی گفت: هنوز ده‌ها زندانی دیگر در زندان‌های گرجستان به سر می‌برند که پرونده ان‌ها یا در جریان رسیدگی است یا منجر به صدور حکم نهایی نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که پیشگیری از وقوع جرم و رعایت قوانین و مقررات دیگر کشور‌ها وجهه همت هموطنانی قرار گیرد که به دیگر کشور‌ها سفر می‌کنند.

گفتنی است؛ وزارت دادگستری گرجستان با وجود نداشتن معاهده حقوقی و قضایی بین دو کشور در چارچوب عمل متقابل و اقدام بشر دوستانه محکومان ایرانی را تحویل داده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید