افزایش 34 درصدی قیمت مسکن در تهران

    کد خبر :840210
افزایش ۳۴ درصدی قیمت مسکن در تهران

روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن معامله شده در شهر تهران در ماه گذشته تداوم یافت؛ بر این اساس متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل 34 درصد افزایش یافته است.

در مرداد ماه سال 1400 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 5.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 8.4 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 39.4 درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران نسبت به ماه قبل 3.1 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا، گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مرداد ماه سال 1400» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. اس س گفت:

    گرانی قیمت مسکن صددرصد به دولت برمی گردد . اگر نگاهی به عوامل ساخت و ساز بیندازیم متوجه می شویم که سازمانها و عواملی در ساخت و ساز وارد شده اند که فقط قصد سواستفاده و رانت دارند . مثلا بانکه بجای اینکه تسهیلات به مردم بدهند دنبال ساخت ساز افتاده اند . ارگانهایی که وظایف دیگری دارند بدنبال ساخت و ساز افتاده اند . نظارت دولت صفر بوده و هرکسی هر طوری که خواسته مسکن را خرید وفروش کرده و تا به اینجا رسیده است .
    از همه مهمتر جای مالیات خالی خالی

دیدگاهتان را بنویسید