افزایش ابر و رگبار پراکنده در کشور

    کد خبر :1071390
افزایش ابر و رگبار پراکنده در کشور

امروز دوشنبه -۱۴ خرداد- در ارتفاعات نوار شمالی کشور در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و در نوار شرقی وزش باد تداوم خواهد داشت، سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

طبق گزارش سازمان هواشناسی کشور، از بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۱۴ خرداد ) در ارتفاعات نوار شمالی کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و در نوار شرقی وزش باد تداوم خواهد داشت، سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

همچنین سه‌شنبه(۱۵ خرداد) با گذر امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب دامنه های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش باد گاهی رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، چهارشنبه(۱۶ خرداد) و پنجشنبه(۱۷ خرداد) علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

جمعه(۱۸ خرداد) به تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کاهش می‌یابد و در شرق زنجان همدان مرکزی برخی مناطق اصفهان، یزد، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

 ایرنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید