آمار مرگ ناشی از تصادفات در ۵ روز گذشته

    کد خبر :1057874
آمار مرگ ناشی از تصادفات

در ۵ روز گذشته ١٧٧ نفر از هموطنان بر اثر تصادف در جاده‌ها جان خود را از دست دادند.

رییس پلیس راهور گفت: با شروع تعطیلات نوروز در ۵ روز گذشته ١٧٧ نفر از هموطنان بر اثر تصادف در جاده‌ها جان خود را از دست دادند و ۶ هزار و ٢٠٠ نفر نیز مصدوم شدند.

سردار سید تیمور حسینی روز سه شنبه در مراسم بازدید وزیر کشور از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی افزود: البته به این جمع بندی رسیدیم که در پایان تعطیلات و طرح نوروزی پلیس آمار را از طریق پزشکی قانونی اعلام کند.

وی اظهارداشت: طرح نوروزی پلیس با همکاری تمام سازمان های مرتبط از جمله اورژانس، امداد و نجات ، هلال احمر و امداد خودرو از ٢۴ اسفند ماه آغاز شده و در محورهای مواصلاتی خدمات دهی صورت می گیرد.

رییس پلیس راهور افزود: تاکنون مشکل خاصی در محورهای مواصلاتی نداشتیم به جز دو مورد که به علت وضعیت جوی هوا بود ، همچنین جاده چالوس به علت ریزش سنگ شب گذشته ۲۸ اسفند مسدود شده بود اما صبح امروز سه شنبه ۲۹ اسفند بازگشایی شد.

وی گفت: در سه روز گذشته در محورهای جنوبی، غرب و جاده به سمت مشهد هم تراکم زیادی داشتند البته تاکنون نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش تردد داشتیم.

مهمترین عامل در تصادفات عامل انسانی است

سردار حسینی تاکید کرد: در هر صورت طرح نوروزی را به پایان می بریم اما مسأله مهم داشتن برنامه برای سال آینده است، مهمترین عامل در تصادفات عامل انسانی است ما نمی توانیم در تمام ٢٣٠ هزار کیلومتر راهها حضور داشته باشیم بنابراین در نظر داریم بخشی از وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی گفت: موضوع برون سپاری یک سری وظایف و تنظیم نظام دقیق تشویق و تنبیه در رانندگی را مطرح کردیم که مورد تأیید معاون اول هم قرار گرفت و در نظر داریم در سال جدید در اولین فرصت جلسات آن را برگزار کنیم.

رییس پلیس راهور افزود: همچنین طرح رتبه بندی رانندگان را هم در دستور کار داریم که نیاز به مطالعه با سرعت بالا دارد.

وی گفت: قول می دهم با اجرای این برنامه‌ها تا پایان دولت سیزدهم ١۵ تا ٢٠ درصد کاهش تصادفات را داشته باشیم و تا پایان دولت چهاردهم تعداد کشته شدگان بر اثر تصادف را به زیر ١٠ هزار نفر برسانیم که در این صورت در رده کشورهای اروپایی خواهیم گرفت.

ایرنا 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید