آلپینا بی8؛ ویرایشی خاصی از سدان لوکس ب ام و با بیشینه سرعت 323 کیلومتر برساعت / عکس

    کد خبر :796452

سیستم تعلیق بروز شده تجربه یک رانندگی متفاوت را با این سدان لوکس همراه دارد بویژه آنکه آلپینا سیستم فرمان را نیز در راستای بهبود پاسخگویی بروزرسانی کرده و همه چیز در سطح بالاتری قرار گرفته است.

آلپینا با نام کامل Alpina Burkard Bovensiepen GmbH & Co. KG یک شرکت خودروسازی در حومه باواریا(آلمان) است که سابقه فعالیت آن به 1965 میلادی باز می گردد. احتمالا نام این برند را بارها همراه با محصولات ب ام و مشاهده کرده اید! زیرا آلپینا بطور تخصصی روی توسعه نسخه های پرفورمنس خودروهای ب ام و فعالیت می کند. وزارت حمل و نقل آلمان آلپینا را به عنوان یک کمپانی خودروسازی به رسمیت شناخته است.

آلپینا به تازگی از خودروی B8 گرن کوپه 2022 که برای آن از تپنده توربوشارژ دوقلو 4.4 لیتری استفاده شده است. این موتور 8 سیلندر برابر با 612 اسب بخار خروجی دارد و گشتاور آن نیز برابر با 800 نیوتن متر محاسبه شده است.

این اعداد دقیقا با بخش پیشرانه کراس اوور آلپینا اکس بی7 که قبلا اینجا در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم، مشابه است.

در آزمایش ها، خودرو طی 3.3 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت رسیده است که تنها اندکی از نمونه ام پاور همین خودرو در مجموعه ب ام و کم تر است. بیشینه سرعت نیز برابر با 323 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

سیستم تعلیق بروز شده تجربه یک رانندگی متفاوت را با این سدان لوکس همراه دارد بویژه آنکه آلپینا سیستم فرمان را نیز در راستای بهبود پاسخگویی بروزرسانی کرده و همه چیز در سطح بالاتری قرار گرفته است.

رینگ های 20 پره 21 اینچی زیبایی نمای جانبی بی8 گرن کوپه را ارتقا داده که از فاصله بین پره ها می توان کالیپر آبی رنگ برند فوق حرفه ایی برمبو را نیز مشاهده کرد.

فضای داخل کابین نیز با استفاده از چرم باکیفیت، پوشش آلکانتارا و نورپردازی اختصاصی اشرافی تر از نسخه استاندارد این محصول به چشم می آید.

به گزارش عصرایران، این خودرو در بازار آمریکا با قیمت پایه 139900 دلار عرضه خواهد شد که حدود 10 هزار دلار بیشتر از نسخه استاندارد M8 گرنه کوپه است اما 3 هزار دلار هم از M8 گرنه کوپه کامپتیشن ارزانتر است که می تواند آنرا به انتخابی مناسب برای افرادی که توانایی خرید دارند، تبدیل کند.

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید