آلمان به دنبال ممنوعیت تلگرام

    کد خبر :883133

آلمان قصد دارد پیامرسان تلگرام را فیلتر کند.

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس۲۴؛ دولت آلمان در حال بررسی ممنوعیت پیام رسان رمزگذاری شده‌ی تلگرام است. آلمان می‌گوید بارها از تلگرام به عنوان کانالی برای انتشار تئوری های توطئه ضد واکسن و حتی تهدید به مرگ استفاده شده است. این اپلیکیشن همچنین نقش کلیدی در بسیج مردمی در برخی از خشونت‌آمیزترین اعتراضات در مخالفت با سیاست‌های دولت آلمان برای کنترل کووید۱۹ از زمان شروع همه‌گیری داشته است.

پارلمان آلمان قرار است امروز چهارشنبه بحث درباره واکسیناسیون اجباری را آغاز کند. دولت آلمان نگران است این موضوع به خشم مخالفان محدودیت‌ها دامن بزند.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان قصد دارد تا روز عید پاک تلگرام را ملزم می‌کند پیام‌هایی را که حاوی تهدید به مرگ یا سخنان نفرت‌انگیز هستند حذف کند و نویسندگان آنها را شناسایی کند. در صورت عدم تمکین تلگرام، دولت حتی می تواند این سرویس را به طور کامل ممنوع کند.

گروه‌های چت تلگرام که می‌توانند میلون‌ها عضو را شامل شوند، توسط برخی از معترضان ضد واکسن برای اشتراک‌گذاری اطلاعات نادرست و تشویق خشونت علیه سیاستمداران استفاده شده‌اند. یکی از گزینه های دولت می تواند این باشد که گوگل یا اپل را ملزم به حذف تلگرام از فروشگاه های اپلیکیشن خود کند. با این حال، این روی کاربرانی که قبلاً برنامه را دانلود کرده‌اند، تأثیر نمی‌گذارد.

گفتنی است دفتر مرکزی تلگرام در حال حاضر در دوبی و گروه مادر آن در جزایر ویرجین بریتانیا قرار دارد. تلگرام قبلاً در چین، هند و روسیه ممنوع شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید