آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی

    کد خبر :1001970
وام قرض‌الحسنه بازنشستگان تامین‌اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از فردا (شنبه ۲۷ خردادماه) خبر داد.

میرهاشم موسوی گفت: اجرای قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان که از ابتدای خرداد ماه آغازشده است، تا سه ماه ادامه دارد و با دستورالعمل جدیدی که طی روز‌های گذشته صادر شده است، کارفرمایانی که در سنوات قبل از تسهیلات بخشودگی جرایم استفاده کرده و موفق به پرداخت به موقع اقساط نشده‌اند نیز می‌توانند بار دیگر از این تسهیلات استفاده کنند.

وی از آغاز ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان این سازمان از فردا (شنبه ۲۷ خردادماه) خبر داد و گفت: در این مرحله، وام قرض‌الحسنه به ۴۰ هزار بازنشسته پرداخت می‌شود و مبلغ وام نیز از ۱۲ میلیون تومانی که در سال گذشته پرداخت می‌شد، به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مسائل مختلف و در تصمیم‌گیری‌های راهبردی، همواره پشتیبان جامعه تحت پوشش تأمین‌اجتماعی هستند و نمایندگان محترم به اهمیت مأموریت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی توجه ویژه دارند. تأدیه بدهی دولت به تأمین‌اجتماعی که در دو سال گذشته دولت به مبلغ حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان انجام شد، اقدامی بی‌سابقه در بازپرداخت مطالبات تأمین‌اجتماعی از سوی دولت بود که با مساعدت و حمایت دولت مردمی و شخص رئیس‌جمهور و نیز هم‌افزایی ارزشمند نمایندگان مجلس محقق شد. با پرداخت این حجم از مطالبات و تقویت توان سازمان تأمین‌اجتماعی موفق شدیم بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی سازمان به نظام بانکی رفاه را تسویه کنیم که به این ترتیب بزرگترین تأدیه بدهی بانکی کشور انجام شد. امیدواریم در برنامه هفتم توسعه نیز این نگاه حمایتی به حوزه حکمرانی تأمین‌اجتماعی در کشور مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: ارائه خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش تأمین‌اجتماعی از مهم‌ترین مأموریت‌های این سازمان است. این خدمات در حوزه‌های درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم ارائه می‌شود و روزانه به طور متوسط یک میلیون خدمت سرپایی و ۱۳ هزار به بیماران بیمه‌شده در بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم تأمین‌اجتماعی ارائه می‌شود که این اعداد نشان از بزرگی و حجم خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی است.

موسوی گفت: برنامه صیانت مالی از بیمه‌شدگان در دستور کار سازمان تأمین‌اجتماعی قرار دارد که بر اساس این برنامه، در مناطقی که بیمارستان ملکی تأمین‌اجتماعی وجود ندارد، قرارداد ما با بیمارستان‌های طرف قرارداد دانشگاهی به‌نحوی است که تأمین‌اجتماعی پرداخت کامل هزینه‌های درمانی را تقبل می‌کند تا بیمار هیچ پرداخت از جیب نداشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید