اعلام دور جدید مقررات ضد مهاجرتی آمریکا

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴  /   /  کد خبر: 54750
اعلام دور جدید مقررات ضد مهاجرتی آمریکا

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که همه کشورها باید اطلاعات کاملی درباره اتباعی که درخواست ویزای آمریکا دارند، بدهند؛ در غیر این صورت با تحریم روبه رو خواهند شد.

به گزارش بازتاب به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: کشورهایی که از ارائه اطلاعات گسترده درباره آن دسته از اتباعشان که درخواست ویزای آمریکا دارند خودداری کنند و یا تا ۵۰ روز اقدامات لازم برای این کار را انجام ندهند، با تحریم های مسافرتی روبه رو خواهند شد.
بر اساس این گزارش؛ این مقررات بخشی از فرمان بازنگری شده ضدمهاجرتی ترامپ درخصوص ممنوعیت سفر اتباع شش کشور عمدتا مسلمان است که ایران نیز یکی از آن هاست.
مقررات جدید از کشورها می خواهد که هر اطلاعات هویتی از جمله جزئیات شرح حال مربوط به درخواست کنندگان ویزا که وزارت خارجه آمریکا بخواهد را ارائه کنند.
این مقررات همچنین ارائه اطلاعات و سابقه کیفری افرادی را که به عنوان تروریست شناسایی شده و یا زمینه شناسایی را دارند الزامی می کند.
همچنین براساس این مقررات کشورها باید شهروندانی را که دستور بر خروجشان از آمریکا صادر شده، به کشور خود بازگردانند.
فهرست کشورهایی که اقدام به ارائه اطلاعات خواسته شده نکنند و یا برنامه مشخصی برای ارائه در مدت ۵۰ روز نداشته باشند، برای تصمیم گیری درخصوص تحریمشان به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارجاع خواهد شد.
به گزارش ایرنا، از هنگام آغاز دوره ریاست جمهوری ترامپ، تهدید و سختگیری علیه ورود مهاجران و مسافران بین المللی، بویژه مسلمانان و لاتین ‏تبارها در ایالات متحده افزایش یافته که با اعتراض های مردمی زیادی همراه شده است.‏
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اسفند ماه سال گذشته دستور مهاجرتی جدید خود مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع شش کشور اسلامی به آمریکا را امضا واعلام کرد که شامل ایران، سودان، سومالی، لیبی، یمن و سوریه می شد.
همچنین ترامپ درفرمان دیگری، علاوه بر تعلیق ورود پناهجویان به مدت ۱۲۰ روز به آمریکا، سهمیه سالانه پذیرش این پناهجویان که در زمان اوباما ۱۱۰ هزار نفر مقرر شده بود را به ۵۰ هزار نفر تقلیل داد.
اجرای فرمان اولیه ترامپ درباره توقف موقت ورود مسافران از هفت کشور عمدتا مسلمان که روز ۸ بهمن امضا شد، از سوی دادگاه فدرال متوقف شد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها