VAR در سه ورزشگاه ایران راه می‌افتد

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۱۳
    کد خبر :705023

چند روز قبل بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم خود برای استفاده از سیستم رادیویی ویدئو چک در فصل جاری لیگ قهرمانان پرده برداشت. طبق اعلام AFC سیستم کمک داور ویدئویی احتمالا از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مورد استفاده قرار می گیرد و بر این اساس فدراسیون فوتبال ایران هم به تکاپو افتاده تا حداقل در 3 ورزشگاه بزرگ این سیستم برقرار شود.

3 ورزشگاه آزادی تهران، نفش جهان اصفهان و امام رضا(ع) مشهد که باید میزبان بازی های نمایندگان ایران در ادامه لیگ قهرمانان باشند، باید از این سیستم برخوردار شوند وبه همین خاطر قرار است جلساتی در فدراسیون و مسئولان 4 باشگاه آسیایی برای برقرار ویدئو چک انجام شود.

مشکل اصلی در برقراری ویدئو چک هزینه کلانی است که این سیستم روی دست باشگاه ها می گذارد و با توجه به مشکلات مالی پرتعداد آوردن تجهیزات آن به ایران بسیار دشوار است. در یک سال گذشته فعالیت هایی جدی برای مجهز کردن ورزشگاه های ایرانی به سیستم VAR انجام شده و حتی حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ به باشگاه ها نامه زده و شرکتی را به آن ها معرفی کرده تا در زمینه نصب و راه اندازی VAR با باشگاه ها جلسه بگذارد و این سیستم را در ورزشگاه های ایران راه بیندازند.

با این حال مهدی محمدنبی دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال قرار است طی جلسه ای که طی روزهای آینده با مسئولان داوری فدراسیون برگزار می کند، در این خصوص تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

منبع: ورزش 3

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید