TikTok به دلیل نقض حریم خصوصی افراد کم سن جریمه شد

    کد خبر :1021603

گام بزرگ دیگری در رابطه با TikTok برداشته شده، کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند جریمه‌ای 345 میلیون یورویی (368 میلیون دلاری) برای نقض قوانین حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) اعمال کرده است.

بازتاب- این خبر چند ماه پس از آن منتشر شد که دفتر کمیسر اطلاعات بریتانیا (ICO) TikTok را به دلایل مشابه 12.7 میلیون پوند (15.75 میلیون دلار) جریمه کرد. ریشه این مشکل در نحوه مدیریت TikTok داده‌های شخصی کاربران کم سن، به‌ویژه افراد 13 تا 17 ساله نهفته است. طبق گفته تنظیم‌کننده، TikTok این حساب‌ها را به‌طور پیش‌فرض در حالت «عمومی» قرار داده و نمایه‌ها و ویدیوهای آن‌ها را آزادانه برای همه در دسترس قرار داده است.

این تنظیم، همراه با عدم وجود معیارهای انتخاب برای ویژگی‌هایی مانند Duet و Stitch، کاربران کم سن را در معرض خطرات بالقوه قرار داد. علاوه بر این، پلتفرم همچنین به حساب‌های کودکان اجازه اتصال با حساب‌های بزرگسالان را بدون تأیید اعتبار می‌دهد و در نتیجه امنیت آنها را بیشتر به خطر می‌اندازد.

 

TikTok

 

در حالی که TikTok اولین پلتفرم رسانه اجتماعی نیست که در مورد مسائل مربوط به حفاظت از داده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، تخلفات آن سؤالات گسترده‌تری را در مورد ایمنی آنلاین افراد کم سن ایجاد می‌کند. اقدامات فعال نهادهای نظارتی در جریمه کردن TikTok پیامی قوی به تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای محافظت بهتر از کاربران کم سن ارسال می‌کند. برخلاف موارد قبلی که شامل کاربران بزرگسال بود، تمرکز در اینجا بر روی یک جمعیت آسیب پذیر است که ممکن بوده پیامد فعالیت‌های آنلاین خود را به طور کامل درک نکنند.

اگرچه کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند به طور خاص رویه‌های TikTok در مورد کودکان زیر 13 سال را بررسی نکرد، اقدامات آن توجه را به فقدان کلی اقدامات ایمن برای خردسالان در سراسر دنیای دیجیتال جلب می‌کند. این امر نه تنها TikTok بلکه همه پلتفرم‌های آنلاین را برای اجرای اقدامات ایمنی قوی‌تر برای پایگاه کاربران زیر سن قانونی خود نشان می‌دهد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید