جدیدترین اخبار
18 دی 1400 ساعت 16:05 رپرتاژ خبری کد خبر :877491
برای چاپ کلیک کنید

4 راه برای بهبود سیگنال تلفن بی سیم برای افزایش برد و کیفیت صدا

4 راه برای بهبود سیگنال تلفن بی سیم برای افزایش برد و کیفیت صدا

هرچقدر که تلفن بیسیم شما از قدرت سیگنال بیشتری برخوردار باشد، آنتن‌دهی (برد) و کیفیت صدای آن، به همان نسبت بالاتر می‌رود. بسیاری از تلفن‌های بی سیم با این مشکل مواجه هستند که با دور شدن گوشی از دستگاه پایه، کیفیت صدای مکالمه افت می‌کند. به همین دلیل است که تلفن‌هایی با برد بالا (مانند تلفن‌های بیسیم پاناسونیک) از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. اگر تلفن شما سیگنال مناسبی ندارد، حتما در این مقاله با ما همراه باشید؛ زیرا امروز قصد داریم به بررسی 4 روش برای بهبود سیگنال تلفن بیسیم برای افزایش برد و کیفیت صدای آن بپردازیم و در نهایت اگر باز هم در افزایش برد تلفن خود مشکل داشتید می توانید به یک نمایندگی تلفن پاناسونیک مراجعه کنید تا متخصصین ما در آنجا مشکل شما را حل نمایند.

به صورت کلی، تلفن‌های بیسیم پاناسونیک نسبت به سایر برندها، از برد یا همان آنتن دهی بهتری برخوردار هستند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم اگر به دنبال یک تلفن دوربرد با کیفیت صدای مناسب هستید، حتما تلفن‌های پاناسونیک را در صدر فهرست انتخاب‌های خود قرار دهید. با این حال، اگر همچنان به دنبال افزایش سیگنال تلفن‌ بیسیم خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

برد یا آنتن دهی تلفن بیسیم چیست؟

برد یک تلفن بیسیم به حداکثر فاصله‌ای اشاره دارد که گوشی بیسیم و دستگاه پایه می‌توانند داشته باشند و شما همچنان بتوانید به مکالمه خود ادامه دهید. بدیهی است که هرچقدر که این مقدار بیشتر باشد، کار شما برای استفاده از تلفن بیسیم هم ساده‌تر است، زیرا مسیری که می‌توانید با گوشی بیسیم حرکت کنید، افزایش پیدا می‌کند. یک قاعده کلی در رابطه با تلفن‌های بیسیم وجود دارد و آن هم این است که تمام این دستگاه‌ها، از تکنولوژی DECT برای سیگنال‌دهی استفاده می‌کنند.

به این ترتیب، می‌توان ادعا کرد که بیش از نود درصد از تلفن‌های بیسیم موجود در بازار، برد یا آنتن دهی مشابهی دارند و نگرانی بابت خرابی دستگاه که نیاز به مراجعه به واحد تعمیر تلفن پاناسونیک باشد ندارید. به عبارتی دیگر، بیشتر این دستگاه‌ها، 50 متر در فضاهای بسته (منازل، ادارات و …) و 300 متر در فضاهای باز، آنتن دهی دارند. پس خرید یک تلفن گران‌قیمت‌تر، لزوما به معنی برخورداری از برد یا آنتن‌دهی بیشتر نیست. البته در نظر داشته باشید که دیوارها، سایر وسایل الکترونیکی موجود در منزل و … هم می‌توانند روی سیگنال‌دهی گوشی‌های بیسیم اثر گذاشته و مقدار برد را کاهش دهند.

اگر از همه نظر از تلفن بیسیم خود راضی هستید (مانند قابلیت‌ها، شماره‌گیری آسان، کیفیت مکالمه و …) و تنها از جهت سیگنال‌دهی مشکل دارید، نیازی به تعویض تلفن و خرید یک گوشی بیسیم جدید نیست. در بسیاری از موارد، دیوارهای ضخیم، عایق‌های ساختمانی که سیگنال‌های رادیویی را مسدود می‌کنند و …. باعث بروز این اشکال شده است و تعویض تلفن، کمکی به شما نخواهد کرد. در این مواقع، باید به فکر تقویت سیگنال تلفن فعلی خود و افزایش برد یا آنتن‌دهی آن باشید.

4 روش برای بهبود سیگنال تلفن بیسیم

روش‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، همگی تست شده‌اند و می‌تواند سیگنال‌های تلفن بیسیم شما را تقویت، تکرار، افزایش و طولانی نمایند. در نهایت می‌توانید امیدوار باشید که با استفاده از این روش‌ها، به سیگنال و آنتن دهی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

محل قرار دادن دستگاه پایه را با دقت انتخاب کنید

برای استفاده حداکثری از تلفن بیسیم خود، باید دستگاه پایه را در مناسب‌ترین موقعیت ممکن قرار دهید. فراموش نکنید که سیگنال‌ها از سمت این دستگاه به همه جهت‌ها مخابره می‌شوند. اگر تلفن خود را نزدیک دیوار بیرونی قرار دهید، ممکن است نیمی از پوشش خود را از دست بدهید! در عوض، بهتر است پایه را در مرکزی‌ترین مکان ممکن قرار دهید.

4 راه برای بهبود سیگنال تلفن بی سیم برای افزایش برد و کیفیت صدا

سعی کنید پایه خود را از دیوارهای ضخیم دور نگه دارید، زیرا این دیوارها می‌توانند بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارند. همچنین باید آن را دور از دستگاه‌هایی مانند تلویزیون و لپ تاپ قرار دهید. این وسایل می‌توانند با انتشار سیگنال‌های رادیویی، در عملکرد DECT تلفن بیسیم شما، اختلال ایجاد کنند. بنابراین برای داشتن یک سیگنال واضح دستگاه پایه را از سایر محصولات الکترونیکی، دور نگه دارید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، اولین راه برای بهبود سیگنال تلفن‌های بیسیم، انتخاب یک مکان مناسب، برای دستگاه پایه است. دستگاه را دور از دیوارهای ضخیم و دستگاه‌های الکترونیکی قرار دهید تا بیشترین آنتن‌دهی را از تلفن بیسیم خود دریافت کنید.

از تکرار کننده‌های استاندارد (Repeater) استفاده کنید

در صورتی که حتی بعد از قرار دادن دستگاه پایه در بهترین موقعیت، باز هم با مشکل کمبود سیگنال تلفن بیسیم مواجه هستید، باید به سراغ یک تکرار کننده استاندارد یا همان Repeater بروید. این دستگاه در بین دستگاه پایه و گوشی بیسیم قرار می‌گیرد و می‌تواند آنتن دهی را از هر جهت، دو برابر افزایش دهد. در انتخاب این دستگاه دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین تکرار کننده را برای تلفن خود، انتخاب کنید.

تکرار کننده نیاز به اتصال به پریز برق دارد و باید تا حد امکان، از دستگاه پایه فاصله داشته باشد؛ البته نباید از محدوده آنتن دهی پایه خارج شود. این دستگاه با دریافت سیگنال ارسال شده توسط پایه تلفن شما و تولید مجدد آن به قدرت اصلی، آنتن دهی را افزایش می‌دهد؛ سپس سیگنال را برای تقویتی که می‌تواند برد استاندارد شما را دو برابر کند، «تکرار» می‌کند. برای یک تلفن بیسیم، حداکثر می‌توانید از 6 تکرار کننده استفاده کنید.

4 راه برای بهبود سیگنال تلفن بی سیم برای افزایش برد و کیفیت صدا

شما نمی‌توانید دو تکرار کننده را به همدیگر وصل کنید. تجربه ما نشان داده است که استفاده از بیش از 3 تکرار کننده برای یک تلفن، بیهوده است. بنابراین اگر با 3 تکرار کننده، باز هم در آنتن دهی تلفن خود مشکل دارید، گزینه‌های بعدی را برای بهبود سیگنال امتحان کنید.

از یک تکرار کننده RTX Pro-Link استفاده کنید

این دستگاه مانند تکرار کننده‌های استاندارد عمل می‌کند، با این تفاوت که می‌توانید تا حداکثر 3 عدد از آن‌ها را به همدیگر متصل کنید. برای استفاده از این دستگاه، به یک رایانه شخصی نیاز دارید. اتصال 3 عدد RTX Pro-Link بسیار پرهزینه است؛ اما بهرحال برای دستیابی به آنتن دهی مناسب (به ویژه در ساختمان‌های بزرگ) یک گزینه عالی محسوب می‌شود.

از تلفن‌های دور برد پاناسونیک استفاده کنید

به عنوان آخرین گزینه به شما پیشنهاد می‌کنیم از تلفن‌های دور برد پاناسونیک استفاده کنید. این تلفن‌ها در مقایسه با سایر محصولات، برد یا آنتن دهی مناسب‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهند. علاوه بر این، تلفن‌های پاناسونیک به لحاظ قیمت، قابلیت‌ها، ماندگاری، کاربری و … در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارند.

کلام آخر

رسیدن به حداکثر سیگنال در تلفن‌های بیسیم، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا برای بهترین بهره‌وری از این دستگاه‌ها، نیاز به دسترسی به بیشترین آنتن دهی ممکن خواهید داشت. به همین دلیل، در این مقاله به معرفی 4 روش برای بهبود سیگنال و افزایش برد و تقویت صدای تلفن‌‌های بیسیم پرداخته‌ایم.

 

 

روی خط خبر

 • انگلیس در حال توسعه یک پایگاه نظامی در دریای مدیترانه
 • جزئیات طرح تعیین تکلیف دستگاه‌های کارت خوان
 • تأکید بر تسریع در تزریق دز سوم واکسن کرونا در سه هفته آینده
 • هشدار زودهنگام نهاد ناظر آمریکا درباره فروپاشی نیروی هوایی افغانستان
 • تدابیر جدید بانک مرکزی برای حمایت از صادرکنندگان
 • دیدار هیات های روسیه و آمریکا پیرامون مذاکرات وین
 • امکان دسترسی به مناطق سیل زده در کرمان وجود ندارد
 • آنچه که باید قبل از خرید کولر گازی گری بدانید
 • مشمولان اعزامی بهمن ماه ۱۴۰۰ به خدمت فراخوانده شدند
 • روند کرونا در ایران، از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی
 • علل توده خوش‌خیم در پستان
 • ایران، روسیه و چین رزمایش دریایی مشترک برگزار می‌کنند
 • مأخذ قیمت خودروهای داخلی و خارجی جهت تعیین مالیات
 • به دلیل این عارضه مهم نگذارید کودکتان کرونا بگیرد
 • کدام بخش از حقوق کارگران از مالیات معاف است؟
 • تنها واکسن موجود در ایران که صرفا برای دُز سوم تولید شده را بشناسید
 • جزئیات ۸ بمب‌گذاری خونین الاحوازیه؛ تلاش برای تجزیه خوزستان
 • واکنش تند معاون اجتماعی مرزبانی هرمزگان به اظهارات یک نماینده/ فیلم
 • کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد
 • اجرای مأموریت ناوگروه ۷۹ ارتش در دریای سرخ
 • چگونه ایرلاین ها تاخیر در پرواز را جبران می کنند؟
 • نرخ ارز امروز ۲۸ دی/ دلار اُفت کرد
 • بیت‌کوین بازنده شد
 • وزیر کشور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شد
 • «کاشی» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد شد
 • کشف ۲ هزار تن کالای احتکار شده در تهران
 • واژگونی اتوبوس 21 مصدوم برجای گذاشت
 • اعطای درجه هنری به عکاسان ایرانی از سوی فیاپ
 • تزریق ۲ دوز واکسن کرونا برای زیارت عتبات توسط دولت عراق الزامی شد
 • همه چیز از آخرین یافته‌ها درباره اُمیکرون/فیلم