20 درصد کامپیوترها به ویندوز 11 مجهزند

    کد خبر :892581

یک گزارش جدیدا منتشر شده به اطلاعات جالبی پیرامون سیستم‌عامل ویندوز 11 مایکروسافت اشاره کرده است. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که جدیدترین ورژن ویندوز روی تقریبا 20 درصد از کامپیوترهای شخصی ویندوزی در سراسر جهان نصب شده است.

شایان به ذکر است که این رقم در مقایسه با سهم 16.1 درصدی ویندوز 11 طی ماه ژانویه 2022 اندکی افزایش یافته است. به عبارت دیگر سیستم‌عامل ویندوز 11 مایکروسافت پس از 2 نسخه ویندوز 10 با اسامی 21H2 و 21H1 به سومین ورژن پرمخاطب ویندوز در جهان تبدیل شده است.

گزارش وبسایت AdDuplex بر پایه اطلاعات گردآوری شده به وسیله بیش از 5000 برنامه کاربردی که از کیت توسعه نرم‌افزاری AdDuplex v2 در فروشگاه مایکروسافت استفاده می‌کنند؛ تنظیم شده است. نظرسنجی‌ها به‌طور معمول حدودا 60 هزار کامپیوتر شخصی را به‌عنوان نمونه مد نظر قرار می‌دهند؛ رقمی که در واقع بسیار کوچک است. این موضوع بدان معناست که گزارش جدید کاملا دقیق نیست؛ اگرچه در رابطه با میزان استفاده از آخرین ورژن سیستم‌عامل ویندوز، نگرشی کلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بعلاوه شایان به ذکر است که این نظرسنجی صرفا سیستم‌عامل ویندوز 10 و ورژن‌های جدیدتر از آن را تحت‌ پوشش قرار می‌دهد. بنابراین داده‌های مربوط به سایر نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز عملا نادیده گرفته می‌شوند.

با بررسی نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط وبسایت AdDuplex می‌توان دریافت که در حال حاضر ویندوز 11 روی حدودا 19.3 درصد از کلیه کامپیوترهای شخصی ویندوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر ورژن 21H2 ویندوز 10 رتبه دوم را به خود اختصاص داد. این به‌روزرسانی برای آن‌دسته از کامپیوترهای شخصی که فاقد حداقل مشخصات فنی مورد نیاز جهت نصب ویندوز 11 هستند؛ منتشر شد. اگرچه 20 درصد رقم بزرگی به‌شمار نمی‌رود؛ اما بایستی به‌خاطر داشت که ویندوز 11 هنوز یک سیستم‌عامل نسبتا جدید محسوب می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که این رقم طی ماه‌های آینده همچنان افزایش پیدا کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید