۵۰ درصد علت ناباروری متوجه مردان است

  • آرشیو
  • جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۸
    کد خبر :786587

رئیس انجمن اورولوژی ایران، درباره برخی علل ناباروری مردان و راه‌های درمان آن توضیحاتی ارائه داد.

بصیری در وبینار هفته سلامت مردان، اظهار داشت: این مراسم از اول تا ششم اسفند ۹۹ ویژه همکاران پزشک و در موضوعات و محور‌های ناباروری در مردان، روش‌های صحیح باروری و مسائل جنسی و درمان‌های آن بحث و گفتگو انجام می‌گیرد.

وی افزود: روز نخست برگزاری این مراسم، جمعه اول اسفند است که از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ ظهر از طریق وبینار و مراجعه حضوری برخی از صاحب نظران و پزشکان موضوعات مرتبط با سلامت مردان مورد گفتگو قرار خواهد گرفت و از دوم تا ششم اسفند نیز برنامه‌های آموزشی برای عموم شهروندان از طریق فضای مجازی در اینستاگرام، آپارات و اسکای روم خواهیم داشت و به صورت پرسش و پاسخ، تلاش می‌شود که در جهت ارتقا آگاهی جامعه نسبت به سلامت مردان مباحثی مطرح شود.

رئیس انجمن اورولوژی ایران ادامه داد: بر اساس آخرین بررسی‌ها در ایران ۱۲.۵ درصد از خانواده‌ها در ابتدای ازدواج گرفتار مشکل ناباروری هستند و ۱۶ درصد از زوجین نیز پس از فرزند اول دچار ناباروری‌اند که به طور متوسط می‌توان گفت که ۱۵ درصد از خانواده‌های ایرانی گرفتار مسئله ناباروری هستند.

بصیری در مورد علل ناباروری در مردان گفت: این مسئله دلایل مختلفی دارد و مسائل متفاوتی می‌تواند سبب بروز ناباروری در مردان شود به طور مثال در صورتی که بیماری واریکوسل یا انسداد مسیر و لوله اسپرم‌بر سبب بروز ناباروری شده باشد از طریق جراحی می‌توان جهت باروری مردان اقدام کرد.

بصیری افزود: در صورتی که اختلالات فعالیت اسپرم و قدرت باروری وجود داشته باشد، مشکل حکایت از کمبود هورمون و ویتامین‌ها و مواد اساسی برای رشد و قدرت باروری اسپرم است که از طریق دارودرمانی می‌توان به بیمار کمک کرد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مردان کمبود یا نبود نطفه در بیضه دلیل ناباروری آن‌ها است که از طریق جراحی، پزشکان داخل بیضه چند سلول اسپرم پیدا می‌کنند و آن‌ها را در محیط آزمایشگاهی رشد داده و پس از تلقیح اسپرم‌ها با تخمک باروری اتفاق می‌افتد.

به گزارش میزان، رئیس انجمن اورولوژی ایران خاطرنشان کرد: در صورتی که واریکوسل علت ناباروری مردان باشد موفقیت در درمان بالای ۷۰ درصد و اگر بسته بودن لوله‌های اسپرم بر دلیل ناباروری باشد ۷۰ تا ۸۰ درصد موفقیت در درمان ناباروری وجود دارد و به طور کلی می‌توان گفت که بیش از ۵۰ درصد از ناباروری مردان قابل درمان است.

وی یادآور شد: در گذشته بسیاری از خانواده‌ها تصور می‌کردند که ناباروری تنها ریشه در مشکلات زنانه دارد در حالی که امروزه مشخص شده ۵۰ درصد از علل ناباروری مربوط به مردان و ۵۰ درصد مربوط به زنان است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید