یوونتوس دوباره به‌خاطر تقلب امتیاز از دست داد

  • ورزشی
  • شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ۸:۵۰
    کد خبر :968642
یوونتوس

با اعلام دادگاه تجدید نظر فدراسیون فوتبال ایتالیا ۱۵ امتیاز از یوونتوس کسر و بیانکونری به رده دوازدهم سقوط کرد.

این حکم در پی تقلب یووه در ثبت سود سرمایه در خرید و فروش بازیکن صادر شده. همچنین برخی از مدیران ۲ سال از فعالیت محروم شدند.

این نخستین بار نیست که یووه به دلیل فساد با کسر امتیاز مواجه می‌شود. در سال ۲۰۰۶، یوونتوس به دلیل تقلب در بازی‌ها و انتخاب داور مورد دلخواه جریمه و به دسته دو فرستاده شد.

بازرسان مالی سری A تخلف مالی باشگاه یوونتوس به ارزش تقریبی ۹۰ میلیون یورو را اعلام کردند، طبق حکم دادگاه تجدید نظر فدراسیون فوتبال ایتالیا باشگاه یوونتوس به علت این تخلف به کسر ۱۵ امتیاز محکوم و جریمه‌هایی نیز برای ۱۱ مدیر این باشگاه در نظر گرفته شده است. ”

در اطلاعیه‌ فدراسیون فوتبال ایتالیا آمده است:”دادگاه استیناف فدرال به ریاست ماریو لوئیجی تورسلو درخواست بازگشایی پرونده تخلف باشگاه یوونتوس در اعلام سود‌های سرمایه را که قبلا در آن تبرئه شده بود پذیرفته است.

در میان مدیرانی که محکوم شده اند نام‌های آشنایی، چون پاول ندود (۸ ماه محرومیت) و آندره‌آ آنیلی (۲۴ ماه) هم دیده می‌شود. همچنین فابیو پاراتیچی، مدیر سابق یووه که در حال حاضر به عنوان مدیر فوتبال باشگاه تاتنهام فعالیت می‌کرد نیز به دو و نیم سال محرومیت از فعالیت‌های فوتبالی محکوم شد.

دادگاه همچنین حکم تبرئه باشگاه‌های سمپدوریا، پروورچلی، جنوا، پارما، پیزا، امپولی، نوارا و پسکارا و مدیران آن را صادر کرد.

به گزارش صداوسیما، یوونتوس پیش از اعمال حکم سنگین فوق با ۳۷ امتیاز (یک امتیاز کمتر از میلان رده دومی) در مکان سوم جدول رده بندی سری A حضور داشت. با کسر ۱۵ امتیاز، حالا یووه تا رده دهم سقوط خواهد کرد. به این ترتیب این تیم که حتی امیدوار به جبران فاصله ۱۰ امتیازی با صدر در نیم فصل دوم بود، حالا عملا شانسی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نیز ندارد، مگر اینکه معجزه‌ای رخ دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید