گروسی: درباره ایران، نباید سناریوی کره شمالی تکرار شود

    کد خبر :1074309
گروسی ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بدون در نظر گرفتن تعامل سازنده تهران با این نهاد، گفت که ایران باید به منظور دستیابی به یک توافق جدید اجازه دهد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه دسترسی به تاسیسات هسته‌ای را داشته باشند.

رافائل گروسی امروز دوشنبه در گفت‌وگو با رسانه روسی ایزوستیا، بیان کرد که نیاز به بازگشت به دیپلماسی وجود دارد درحالیکه برنامه جامع اقدام مشترک وجود داشت و اکنون فقط روی کاغذ است و معنایی ندارد.

العربیه نیز در ارتباط با این مصاحبه به نقل از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشت که گروسی جلوگیری از تکرار سناریوی پرونده کره شمالی و هدر رفتن تلاش های بین المللی را خواستار شده است.

وی گفت: بر این باورم که ما نیازمند بازگشت به دیپلماسی هستیم. ما یک برنامه جامع اقدام مشترک داشتیم. اما امروزه فقط روی کاغذ وجود دارد و هیچ کسی آن را اجرا نمی کند و به آن پایبند نیست.

گروسی با تأکید بر ضرورت حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای در تأسیسات هسته ای ایران گفت: هنوز هم به همکاران ایرانی ام می گویم که باید حداقل ها در زمینه دسترسی آژانس به تأسیسات هسته ایران، تضمین شود تا بتوان به بازگشت به نسخه دوم توافق هسته ای کمک کرد.

وی تأکید کرد: سناریوی کره شمالی که مشخص شد همه تلاش ها و مذاکرات در مدت دهه ها، بی فایده بوده است نباید تکرار شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید