کپک ماشین لباسشویی رو خیلی راحت تمیز کنید

    کد خبر :867035
کپک ماشین لباسشویی رو خیلی راحت تمیز کنید

چنانچه از لباسشویی بوی بدی حس کردید یا مشکلاتی مانند خارش چشم، تنگی نفس، سوزش و کهیر پوست و یا خس خس سینه داشتید یکی از علل آن می‌تواند وجود کپک ماشین لباسشویی باشد بنابراین به سراغ ماشین لباسشویی رفته و لولا‌های پلاستیکی آن را بررسی کنید.

مراحل تمیز کردن کپک ماشین لباسشویی
واشر را تمیز کنید

از یک حوله و آب صابون داغ و تمیز کننده برای تمیز کردن واشر پلاستیکی روی در ماشین لباس شویی استفاده کنید. توجه کنید که همه قسمت‌های واشر از جمله زیر آن پاک شود. واشر را به طور کامل آبکشی کنید و پیش از جاگذاری بگذارید تا خشک شود.

تمیز کردن ابزار‌ها از کپک

از پارچه، اسفنج یا مسواک استفاده شده‌ای که احتیاج ندارید و همینطور تمیز کننده‌ها استفاده کنید. با این حال، چنانچه کپک‌ها در طول شستشو خارجی و تمیز کردن اطراف در پاک شدند، این موارد احتیاجی به دور ریخته شدن ندارند.

یک چرخه تمیز کنندگی را بزنید

یک چرخه شستشو خالی را روی گرم‌ترین و طولانی‌ترین حالت دستگاه خود اجرا کنید. می‌توانید یک فنجان سفید کننده، یک فنجان جوش شیرین، نصف فنجان مایع ظرفشویی را به صورت مستقیم به آب بیفزایید.

کپک ماشین لباسشویی رو خیلی راحت تمیز کنید

امکان دارد نیاز باشد این مراحل را بیش از یک بار تکرار کنید، که تمام آثار بو را حذف کنید، مخصوصا چنانچه ماشین شما مدتی طولانی است که تمیز نشده است.

چنانچه هنوز یک ماشین لباس شویی کپک زده دارید، امکان دارد به کمک حذف کپک حرفه‌ای احتیاج داشته باشید. یک متخصص تعمیر می‌تواند دستگاه را باز کند تا به دنبال کپک در جا‌های دیگر بگردد و آن را برای شما تمیز کند.

از بین بردن کپک ماشین لباسشویی با استفاده از سرکه و لیمو ترش

از یک ظرف اسپری تمیز استفاده کنید درون آن را یک فنجان سرکه و یک چهارم فنجان آب لیمو ترش بریزید. آنگاه به سراغ ماشین لباسشویی رفته و این محلول را به داخل لاستیک و اطراف آن اسپری کنید و به مدت نیم ساعت صبر کنید تا سرکه و لیمو ترش به داخل به طور کامل نفوذ کنند آنگاه یک پارچه حوله‌ای را آغشته به همین محلول کنید و لاستیک و لایه‌های داخلی ماشین لباسشویی را با دقت تمیز کنید.

پیشگیری از رشد کپک در ماشین لباسشویی

هنگامی که ماشین لباس شویی شما کپک ندارد، این اقدامات پیشگیرانه را برای پیشگیری از بازگشت آن‌ها انجام دهید:

اجازه ورود جریان هوا به داخل ماشین

در را باز بگذارید تا هوا در ساختار داخل ماشین بچرخد. اگر کودک دارید این کار را نکنید، زيرا کودکان می‌توانند به درون آن بروند، در بسته شود و خطرناک است.

لباس‌های مرطوب را کنار بگذارید

خیلی زود لباس‌های مرطوب را خارج کنید. نگذارید لباس‌های مرطوب برای زمان‌های طولانی، به خصوص یک شب بمانند.

زمانی که چرخه به آخر می‌رسد، زنگ به صدا درمی آید، به محض اینکه آلارم خاموش شد، لباس‌ها را بردارید.

عادت کنید هر شب پیش از خواب، ماشین را بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که چیزی داخل آن نمانده باشد.

از محصولات تمیز کننده درست و در اندازه مناسب استفاده کنید

محصولات مناسب و اندازه مناسب را انتخاب کنید. صابون لباسشویی با بازده بالا (HE) به اندازه صابون معمولی کف به وجود نمی‌آورد و به همین علت باقی می‌ماند.

در صورت امکان از پودر استفاده بکنید، مواد شوینده مایع تمایل به ایجاد کف صابون بیشتری دارند. تنها مقدار توصیه شده یا حتی کم‌تر از چیزی که برچسب آن می‌گوید استفاده کنید.

مواد شوینده امروزی نسبت به گذشته قوی‌تر هستند، پس به اندازه پنج سال پیش احتیاجی به آن ندارید.

صداوسیما

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید