کوچ شرکت های ایرانی از امارات به عمان

    کد خبر :195970
کوچ شرکت های ایرانی از امارات به عمان

رایزن بازرگانی ایران در عمان از کوچ شرکت‌های تجاری ایرانی از دبی به عمان به دلیل وضع قانون مالیات ارزش افزوده امارات خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عباس عبدالخانی گفت: وضع قانون مالیات ارزش‌افزوده در امارات‌متحده‌عربی منجر به ایجاد نارضایتی در میان بازرگانان ایرانی شده است، بنابراین پیش‌بینی می‌شود به‌زودی شاهد کوچ شرکت‌های تجاری ایرانی از دبی به عمان باشیم.

رایزن بازرگانی ایران در عمان اظهار کرد: وضع قانون مالیات ارزش‌افزوده و به دنبال آن اخذ مالیات پنج درصدی برای اولین بار در امارات‌متحده‌عربی از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی، برای بسیاری از کالاها و خدمات از جمله حساب‌های بانکی اعلام شده است. وی دلیل اصلی اعمال مالیات یاد شده را جبران و تامین بخشی از کاهش درآمدهای نفتی در بازارهای جهانی دانست و گفت: این درحالی است که پیش از این سرمایه‌گذاران خارجی از پرداخت مالیات در این کشور معاف بوده‌اند.

عبدالخانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه درحال حاضر عمان، اعمال مالیات ارزش‌افزوده را به سال ۲۰۱۹ موکول کرده است یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود که تعداد قابل توجهی از شرکت‌های تجاری ایرانی مقیم دبی به سمت مسقط کوچ کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید