کودکانی که در معرض افسردگی هستند

    کد خبر :904561
کودکانی که در معرض افسردگی هستند

طبق یک مطالعه جدید، فرزندان مادران مبتلا به افسردگی بالینی سه برابر بیشتر از همسالان کم خطر خود در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

این تحقیق در مجله روان پزشکی زیستی: علوم اعصاب شناختی و تصویربرداری عصبی منتشر شد. محققان مدت‌هاست تغییراتی را در فعالیت مغز مرتبط با افسردگی در بزرگسالان مشاهده کرده‌اند، به‌ویژه در ناحیه‌ای از مغز به نام جسم مخطط (VS)، که با انگیزه، لذت و رفتارهای هدف‌دار مرتبط است.

به طور مشابه، چندین مطالعه نشان داده‌اند که پاسخ‌های جسم مخطط به تجربیات پاداش‌دهنده در کودکان و نوجوان والدین افسرده کم‌رنگ است که پس از‌ آن افسردگی را پیش‌بینی می‌کند. با این حال، تحقیقات جدیدتر نشان می‌دهد که این تغییرات مغزی می‌تواند خیلی قبل از سال‌های نوجوانی که خطر ابتلا به افسردگی معمولاً افزایش می‌یابد، ظاهر شوند.

برای مطالعه کنونی، جودیت مورگان از دانشگاه پیتسبورگ، پنسیلوانیا، ایالات متحده، ۴۹ کودک ۶ تا ۸ ساله بدون سابقه بیماری روانپزشکی را انتخاب کرد. نیمی از مادران کودکان سابقه افسردگی بالینی داشتند و نیمی دیگر سابقه روانپزشکی نداشتند. برای اندازه‌گیری فعالیت مغزی مرتبط با پاداش، کودکان یک بازی ویدیویی انجام دادند که در آن حدس زدند که کدام یک از دو در حاوی یک نشانه پنهان است، در حالی که تحت تصویربرداری تشدید مغناطیسی کاربردی (fMRI) قرار می‌گرفتند.

به گزارش فارس، افسردگی ممکن است ظرفیت والدین برای اجتماعی شدن عاطفی را مختل کند، فرآیندی که در آن بچه‌ها از واکنش های والدین خود به واکنش های عاطفی آنها یاد می‌گیرند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید