کمبود تابلوهای راهنمایی در بزرگراه‌های پایتخت

    کد خبر :963717
تابلوهای راهنمایی در بزرگراه‌های پایتخت

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به کمبود تعداد تابلوهای موجود در سطح بزرگراه‌ها از حل این موضوع تا سال آینده خبر داد.

محمدرضا شیخ بهایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت تابلوهای سطح بزرگراه‌های شهر تهران گفت: تابلوهای موجود در سطح بزرگراه‌ها در دو گروه تقسیم بندی شده است که به تابلوهای هدایت مسیر و انتظامی نامگذاری می‌شوند.

وی با بیان اینکه تابلوهای هدایت مسیر به تابلوهایی گفته می‌شود که ورودی و خروجی‌ها، دسترسی‌های مختلف و… را به صورت آگاهی دهنده و پیش آگاهی به رانندگان نشان می‌دهد، ادامه داد: تابلوهای انتظامی نیز به تابلوهایی گفته می‌شود که میزان سرعت، ورود به محدوده طرح ترافیک و… را اطلاع رسانی کرده و در سطح بزرگراه‌ها نصب می‌شود.

شیخ بهایی با بیان اینکه در سطح بزرگراه‌های تهران ۱۴ هزار تابلو نصب شده است که حدود ۸۰۰۰ مورد هدایت مسیر و مابقی تابلوی انتظامی است، گفت: از این ۸۰۰۰ تابلوی هدایت مسیر در برخی مسیرها دارای کمبودهایی هستیم که این کمبودها یا ناشی از به سرقت رفتن تابلوها است و یا شاید برای تغییر نام جمع آوری شده است و یا تابلو بنا به دلایلی همچون ناآرامی های اخیر آسیب دیده و جمع آوری شده است.

چاپ آگهی مناقصه ۴۵ میلیارد تومانی برای تکمیل و نصب تابلوهای بزرگراهی تهران
نصب تابلوهای جدید در دستور کار شهرداری تهران

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در برخی معابر بزرگراهی با کمبود تابلو مواجه هستیم، افزود: در یک برنامه عملیاتی نصب تابلوهای جدید را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، بگونه‌ای که آگهی مناقصه ۴۵ میلیارد تومانی برای تکمیل و نصب تابلوهای هدایت مسیر و انتظامی در مسیرهای بزرگراهی چاپ شده است.

وی ضمن دعوت از حضور حداکثری پیمانکاران در کل کشور برای این مناقصه گفت: امیدواریم در سه ماه پایانی سال و سال آینده، اقدامات لازم برای تکمیل و رفع نواقص تابلوها را انجام دهیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید