کرونا به مجمع جهانی اقتصاد هم رحم نکرد!

    کد خبر :695298

به دنبال افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ به ۱۳ نفر در برزیل، مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد اجلاس ماه آوریل خود را که قرار بود در این کشور برگزار شود لغو کرده است. این مجمع با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به شرایط پیش آمده در سطح جهان در پی انتشار ویروس کرونا و با توجه به ضرورت حفظ سلامتی افرادی که قرار بود در این اجلاس شرکت کنند، مجمع جهانی اقتصاد و دولت برزیل تصمیم گرفته اند این اجلاس را لغو کنند و هرگونه تغییر در این تصمیم بعدا اعلام خواهد شد.

به نقل از رویترز، ژاویر بولسونارو، رییس جمهور برزیل با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت که دولتش اقدامات لازم را برای مهار بیماری و تقویت رشد اقتصادی در این کشور انجام خواهد داد. وی احتمال بدتر شدن وضعیت در برزیل را رد نکرد، اما گفت که احتمال وقوع رکود اقتصادی به خاطر شیوع کرونا وجود ندارد. برزیل در حال حاضر نهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود.

علاوه بر مجمع جهانی اقتصاد، بسیاری از شرکت‌های بین المللی نیز فعالیت خود را در برزیل به حالت تعلیق درآورده اند. شرکت خدمات پرداخت بین المللی مسترکارد روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا، فعالیت خود در شهر سایوپایولو را به طور موقت به حالت تعلیق در خواهد آورد. این شرکت از کارکنان خود در برزیل خواسته است که از خانه کار کنند.

به گزارش ایسنا ،در شرایطی که کانون اصلی درگیری کرونا در برزیل مربوط به نواحی اقتصادی این کشور است، اما در برخی شهر‌های توریستی نظیر ریو دو ژانیرو نیز گزارشاتی از ابتلا به کرونا مخابره شده است و این مساله می‌تواند بخش گردشگری برزیل که یکی از بخش‌های اصلی اقتصاد این کشور است را با مشکل مواجه کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید