چند راهکار برای درمان آلزایمر

    کد خبر :1040401
کاهش خطر آلزایمر
مبتلایان به آلزایمر خاطرات خود را فراموش می‌کنند و در حال حاضر هیچ درمانی هم برای این عارضه وجود ندارد.در همین حال اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای پیشگیری از بیماری آلزایمر انجام دهید.در ادامه به چند توصیه در این زمینه خواهیم پرداخت.

به گفته انجمن آلزایمر انگلیس، نتایج ۱۱ مطالعه نشان داده که خطر ابتلا به آلزایمر برای افراد میانسالی که به طور منظم ورزش می کردند تا ۴۵ درصد کاهش می یابد. همچنین از نظر علمی نشان داده شده است که افراد مسن از ورزش سود می برند زیرا به بهبود حافظه و تفکرشان کمک می کند.

سیگار نکشید

سموم شیمیایی در سیگار وجود دارد که می تواند التهاب مغز را افزایش دهد، باعث خونریزی عروقی شود و به سلول ها استرس وارد کند که همگی با پیشرفت بیماری آلزایمر مرتبط هستند. در واقع، انجمن آلزایمر انگلیس خاطرنشان می کند که یک سری بررسی های سیستماتیک نشان می دهد که سیگار کشیدن ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

داشتن یک رژیم غذایی مدیترانه‌ای به جلوگیری از آلزایمر یا کاهش پیشرفت آن کمک می‌کند.

سلامت قلب خود را مدیریت کنید

متخصصان می‌گویند که عواملی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهند، خطر ابتلا به آلزایمر را نیز افزایش می دهند.

روابط اجتماعی داشته باشید

داشتن ارتباط اجتماعی بیشتر به پیشگیری از آلزایمر کمک می‌کند.

در حالی که دلایلی که چرا معاشرت به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک می کند، هنوز مشخص نیست، انجمن آلزایمر می گوید که ارتباطات اجتماعی ممکن است اتصالات سلول های عصبی را در مغز تقویت کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید