چمران: بعد از زلزله‌ تهران معلوم نیست چه بلایی سر مردم بیاید

    کد خبر :873977
بعد از زلزله‌ تهران معلوم نیست چه بلایی سر مردم بیاید

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر خدای‌نکرده زلزله‌ای با درجه بالا در تهران رخ دهد، ترافیک و راهبندانی که بر اثر ریزش ساختمان‌ها به وجود می‌آید، مشخص نیست چه بلایی سر مردم خواهد آورد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه صبح امروز این شورا، ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح(ع)، گفت: بسیاری از کسانی که خود را پیرو حضرت مسیح می‌دانند، در دنیا در ظلم‌ها و ستمگری‌ها شریک می‌شوند. این در حالی است که باید تفکر مسیحایی در میان پیروان ایشان نفوذ کند.

وی با اشاره بر سالروز زلزله بم گفت: سال ۸۲ زلزله بم در کشور رخ داد. باید هرچه بیشتر در مقاوم سازی شهرها و روستاها بکوشیم چراکه زلزله با کسی شوخی ندارد و خرابی‌های زیادی به بار می‌آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به ویژه باید زلزله در تهران را جدی بگیریم، بیان کرد: چراکه چندین گسل مهم در تهران داریم که متأسفانه بر روی این گسل‌ها نیز ساختمان‌های بلند مرتبه ساخته شده است و این ساختمان‌ها توان مقابله با زلزله در تهران را ندارند.

چمران بیان کرد: شاید در دنیا روی گسل ساختمان ساخته شود، اما ساختمان سازی آنها حساب شده و مقاوم در برابر زلزله است و مانند شیوه ساختمان سازی ما نیست که در هر نقطه‌ای بدون محاسبه خانه سازی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید توجه‌ها به زلزله تهران بیشتر باشد و از آن غافل نشویم، عنوان کرد: از سال‌های بسیار قبل تاکنون بر لزوم آماده سازی تهران برای زلزله تاکید شده اما متأسفانه هنوز آنچه که باید رخ دهد، رخ نداده است.

رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: اگر خدایی نکرده زلزله‌ای با درجه بالا در تهران رخ دهد، مشخص نیست که چه اتفاقی در تهران رخ خواهد داد و نمی‌توان هیچ چیزی را پیش بینی کرد. همان ترافیک و راهبندانی که بر اثر ریزش ساختمان‌ها به وجود می‌آید، مشخص نیست چه بلایی بر سر مردم خواهد آورد.

به گزارش مهر، چمران تاکید کرد: به همین دلیل باید ساختمان‌ها را مقاوم بسازیم تا در صوت وقوع هرگونه حادثه دچار خسران نشویم.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید