چرا در طول روز خواب آلوده می شویم؟

    کد خبر :974644
خواب آلودگی

اگر مشکل خواب آلودگی در طول روز شما را آزار می دهد و دلیل قانع کننده ای برای آن پیدا نکرده اید ادامه مطلب را مطالعه کنید :

1- خروپف های شبانه

اولین علتی که باید  درباره خواب آلودگی در نظر بگیرید این است که در طول شب گذشته دچار خرو پف شده اید. خروپف کردن در واقع نوعی اختلال خواب محسوب می‌شود.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در خواب خروپف می‌کنید روز بعد مدام خواب آلوده هستید. بنابراین بهتر است درباره همه علایم اختلالات خواب تحقیق کنید.

2- زیاد به سرویس بهداشتی می روید

اگر نیمه‌های شب چند بار بیدار می‌شوید و این اتفاق به طور متوسط هر شب تکرار می‌شود، حتما به پزشک‌ مراجعه کنید. ممکن است وجود یک عفونت خفیف در دستگاه ادراری شما این مشکل را برای تان به وجود آورده باشد.

3- دمای اتاق نامناسب می باشد

میزان گرما و سرمای اتاق در کیفیت خواب شما موثر است. اتاق‌تان باید نه گرم باشد و نه سرد.

4- بدن خود را بیدار کنید

صبح‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه بیرون نروید. وقتی شما صبحانه می‌خورید انگار بدن‌تان را از خواب بیدار کرده‌اید.

5- عمیق نفس بکشید

حتما یک فعالیت ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در برنامه صبح‌ خود قرار دهید. تحرک و ورزش صبحگاهی حتی اگر یک پیاده‌روی ساده باشد، می‌تواند بدن شما را فعال و سرحال کند.

6- دوش گرفتن به شما کمک می کند

دوش گرفتن صبحگاهی می‌تواند خواب را از بدن شما بیرون کند اما آب حمام خیلی داغ نباشد. صبح‌ها دوش بگیرید و سرحال شوید.بهتر است که صبحانه را بعد از دوش گرفتن نوش جان کنید که بدن‌تان گرم شود. قبل از بیرون رفتن حتما موهای‌تان را خوب خشک کنید تا سرما نخورید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید