پایان وحشت از 3 شبح زورگیر

  • حوادث
  • پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ۹:۲۲
    کد خبر :998338
پایان وحشت از 3 شبح زورگیر

3 زورگیر خشن که به شکار پسران کم سن و سال می‌رفتند بازداشت شدند و این درحالی است که خیلی از طعمه‌هایشان از وحشت دچار مشکلات روحی و روانی شده‌اند.

آنها 3 نفر بودند.3 زورگیر خشن که فقط سراغ افراد کم سن و سال می‌رفتند.کم کم آوازه خفت گیری‌های وحشت‌آور آنها در شکایت‌های سریالی که پشت سر هم ثبت می‌شد پیچید. به این ترتیب رسیدگی به موضوع در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
با اطلاعاتی که شاکیان در اختیار مأموران قرار دادند، اعضای این باند شناسایی و دستگیر شدند.

سردسته این باند در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما در حالی که تا به حال بیش از 15 شاکی در پرونده دارد، جزئیات زورگیری خود را این‌طور شرح داد: «مدتی قبل با دو نفر از دوستانم تصمیم گرفتیم گوشی قاپی کنیم. برای همین در پارک‌های خلوت غرب تهران سراغ افراد کم سن و سال می‌رفتیم و با تهدید چاقو گوشی آنها را می‌گرفتیم. در چند مورد در حالی که طعمه خود را از قبل شناسایی کرده و متوجه شده بودیم که ماشین دارد، سوئیچ خودرو را هم از آنها می‌گرفتیم.»

این متهم در ادامه گفت: «اعتیاد ندارم و تنها سابقه کیفری من این است که یک بار الکل مصرف کرده و بازداشت شده‌ام. مدتی قبل پدرم سکته کرد و دیگر قادر به کار کردن نبود. از طرفی هزینه‌های درمان او زیاد بود و من راهی به ذهنم نمی‌رسید که بتوانم مخارج زندگی را تأمین کنم.»

یکی از اعضای این باند فردی است که اقدام به خرید گوشی‌های سرقتی از سارقان کرده است. با توجه به تأکید سردار محمدیان رئیس پلیس تهران، در مورد برخورد قاطع با مالخران و خریداران اموال مسروقه، با متهم این پرونده نیز برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

آنژیو به خاطر یک گوشی

شاید یک گوشی قاپی ساده به نظر برسد و وقتی بشنویم که مأموران پلیس آگاهی در کمتر از 24 ساعت از آخرین شکایت موفق به شناسایی و دستگیری اعضای باند شده‌اند؛ نفس عمیقی بکشیم و بگوییم به خیر گذشت. لابد بعد هم با خودمان فکر می‌کنیم که موضوع مهمی نبود!

اما همین زورگیری‌ها با چاقو در مواردی حتی منجر به وقوع قتل شده و در مواردی که به نظر ساده می‌آید و تصور می‌کنیم که به خیر گذشته است، گاهی آثار روانی مخربی در مالباخته به جای می‌گذارد که سال‌های سال همراه او خواهد بود.

یکی از قربانیان این باند تبهکار جوان دانشجویی است که صبح روز گذشته پدرش با گریه و التماس از سرهنگ داوود گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران خواست که در مجازات زورگیران قاطع باشند. این مرد گفت: «پسر من سال اول دانشگاه است، روز حادثه با دوستانش برای قدم زدن به یکی از پارک‌های غرب تهران رفته و خودروی خود را نزدیکی همان بوستان پارک کرده بود. ناگهان این سارقان به او حمله کرده و با تهدید چاقو و قمه از او خواسته بودند که گوشی، پول، ساعت و سوئیچ خودرو را به آنها بدهد. پسرم به حدی ترسیده بود که در اوج جوانی قلبش گرفت و راهی بیمارستان شد. از همان روز فرزند جوانم گوشه بیمارستان افتاده و تحت عمل آنژیو قلب قرار گرفته است. شوک روحی و روانی شدیدی به پسرم وارد شده است.»

یکی دیگر از کسانی که دیروز در طرح کاشف پلیس حضور داشت تا درخواست رسیدگی قاطع به پرونده را بیان کند، جوان 22 ساله‌ای است که طعمه این سارقان قرار گرفته بود. پدرش می‌گفت حال روحی او به حدی بد است که همین حالا هم توان روبه‌رو شدن با متهمان پرونده را ندارد. ابتدا حاضر نمی‌شود با خبرنگار ما گفت‌و‌گو کند اما زمانی که به او می‌گوییم انتشار این اخبار و اطلاع‌رسانی در کاهش چنین جرایمی مؤثر است، جلو آمده و می‌گوید: «دلم نمی‌خواهد چنین حادثه‌ای برای افراد همسن و سال من تکرار شود. در یک لحظه همه چیزم را باختم اما در آن لحظات ترس و وحشتی به جانم افتاده بود که به ماشین و موبایلم فکر نمی‌کردم. اعضای این باند به من حمله کردند و تا به خودم بیایم مرا زمین زده و روی سینه‌ام نشستند. قمه بزرگی در دست داشتند که با آن تهدیدم کردند. بعد از سرقت به کلانتری مرزداران رفتم اما فکرش را هم نمی‌کردم به این زودی سارقان دستگیر شوند.20 ساعت بعد از سرقت بود که کارآگاهان پلیس آگاهی با ما تماس گرفته و اعلام کردند که زورگیران دستگیر شده‌اند.»

به گزارش روزنامه ایران، تحقیقات در این پرونده تا بازگرداندن اموال مالباختگان و رسیدگی به اتهامات متهمان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید