ویژگی های جدید امنیتی به واتساپ آمدند

    کد خبر :864060

این اواخر واتساپ قابلیت‌های جدیدی را به پیام‌رسان خود افزوده و سخت در تلاش است تا امنیت پلتفرم خود را بالا ببرد. در همین راستا هم به تازگی دو قابلیت Message Level Reporting و Flash calls به این پیام‌رسان محبوب افزوده شده است.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_Message Level Reporting قابلیت جدیدی است که کاربران با بهره‌گیری از آن می‌توانند با علامت گذاری یک پیام خاص با ویژگی گزارش در سطح پیام، حساب ها را به واتساپ گزارش دهند. این را می توان با فشار طولانی یک پیام خاص برای گزارش یا مسدود کردن یک کاربر انجام داد. این ویژگی در هنگام مسدود کردن یک کاربر، چند کلیک شما را ذخیره می کند.

از سوی دیگر، گزارش سطح پیام ممکن است هنگام برخورد با پیام‌های هرزنامه، آزار و اذیت هدفمند، پیام‌های ناخواسته یا پیام‌هایی با ماهیت غیرقانونی یا مجرمانه مفید باشد. واتس‌اپ در آخرین گزارش شفاف‌سازی خود می‌گوید که تنها در ماه سپتامبر بیش از ۲.۲ میلیون حساب کاربری را مسدود کرده است.

Flash calls ویژگی جدیدی دیگری است که به کاربران اندرویدی که در حال نصب یا نصب مجدد واتس‌اپ در دستگاه‌های خود هستند، این امکان را می‌دهد تا شماره تلفن خود را با یک تماس خودکار به جای پیامک تایید کنند. واتساپ ادعا می کند که این گزینه بسیار ایمن تر است، با توجه به اینکه همه از داخل برنامه انجام می‌شود.

واتس‌اپ اخیراً ویژگی‌هایی را نیز منتشر کرده که به بهبود تجربه کاربر کمک می‌کند، مانند پیام‌های ناپدیدشونده، مشاهده یک بار پیام‌ها و ویژگی‌های جدیدی که در حال آزمایش بوده و به شما امکان می‌دهد آخرین بازدید خود را از افراد خاصی در لیست مخاطبین خود پنهان کنید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید