ویتامین هایی برای حفاظت از استخوان

    کد خبر :960813
ویتامین

سلامت استخوان اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر استخوان سالمی نداشته باشید، در انجام کار های روزانه دچار مشکل می‌ شوید‌. بعضی از ویتامین ها هستند که بیشتر از بقیه می‌ توانند در سلامت استخوان هایمان نقش داشته باشند که در این قسمت آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

ویتامین د

ویتامین د؛ اولین و مهم ترین ویتامینی است که برای سلامت استخوان ها مورد نیاز است. باید از طریق نور آفتاب یا از طریق قرص ویتامین d، آن را به بدن تان برسانید و از پوکی استخوان و شکنندگی آن جلوگیری کنید؛ البته قرص ویتامین دی را هر دو هفته یکبار می خورند و نباید در مصرفِ آن زیاده روی کنید.

ویتامین آ

ویتامین آ برای سلامت بدن، تولید مثل، سیستم ایمنی، رشد بدن و سلامت استخوان بسیار عالی است؛ همچنین بینایی را تقویت می‌ کند و اگر می‌ خواهید استخوان سالمی داشته باشید، می توانید از آن استفاده کنید.

ویتامین کا

ویتامین کا؛ عامل جذب ویتامین های ضروری برای سلامت استخوان می باشد و باعث می‌ شود که رشد استخوان سالم اتفاق بیفتد. پروتئین های ضروری را فعال می کند که روی سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان موثر است.

ویتامین کا2

این ویتامین باعث می شود که بدن کلسیم را در کل جسم پخش کند، به استخوان‌ ها و دندان‌ ها برسد و در واقع مکملی برای جذب ویتامین های تقویت کننده استخوان است و پروتئین های لازم را هم فعال می کند که در سلامت استخوان نیز تأثیر زیادی دارند.

ویتامین ث

بدن برای رشد سالم استخوان به ویتامین ث نیاز دارد. این ویتامین برعکس ویتامین کا و ویتامین د؛ کلاژن سازی می کند تا استخوان را سالم و قوی نگه دارد و به سلامت دندان ها هم کمک خواهد کرد.

کلسیم

کلسیم هم جزء ضروری برای استخوان بندیِ مناسب و کاهش فرایند از بین رفتن استخوان است و مصرف آن اگر طبق نظر پزشک باشد، می تواند عاملی برای سلامت استخوان هایتان باشد اما مراقب باشید که مصرف بیش از حد آن نیز ممکن است مشکلاتی مانند سرطان پروستات و دیگر خطرات را به وجود بیاورد.

سدیم و پتاسیم

از بین ویتامین هایی که می‌ توانیم برای سلامتِ استخوان نام ببریم، همین دو مورد بهترین است که استخوان ها را تقویت می کنند. مواد غذایی مناسب توده استخوان را به بدن می‌ رساند که به هم خوردن تعادل آن، باعث ایجاد بیماری‌ های زیادی خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید