واکسن جدید ایرانی سه‌شنبه در وزارت دفاع رونمایی می‌شود

    کد خبر :793378

وزیر بهداشت گفت: سه‌شنبه صبح از یک واکسن جدید ایرانی در سازمان سپند وزارت دفاع رونمایی خواهیم کرد و در آنجا خواهم گفت که در ماه‌های آینده در عرصه بین المللی چه افتخاری را در عرصه تولید واکسن کسب خواهیم کرد.

سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان در مراسم آیین رونمایی از بیمارستان سیار 128 تختخوابی زمینی سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروهای مسلح در طول بیش از یک سال از مدیریت بیماری کووید 19 در کنار ما بودند.

وزیر بهداشت همچنین از رونمایی واکسن در دو روز آینده در وزارت دفاع خبر داد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: اما حماسه بزرگی که این عزیزان امروز خلق کردند من به عنوان سرباز کوچک نظام سلامت واقعا افتخار کردم و بالیدم. این سامانه مجموعه‌ای از بیمارستان و امکانات مجهز رسیدگی به بیماران اورژانسی در شرایط صحرایی و سیار است.

نمکی ادامه داد: مجموعه‌ای که امروز دیدم شاید به جرأت می‌توانم بگویم یکی از نفیس‌ترین و ارزشمندترین مجموعه‌های سیار درمانی و اورژانسی دنیاست که کار عظیم و ارزشمندی را در دقایق بسیار محدود انجام می‌دهد برای سرپا کردن این مجموعه که هیچ یک از بیمارستان‌های فوق تخصصی پیشرفته ندارد در عرض چند ساعت می‌شود این مجموعه را برپا کرد و به مردم خدمت ارائه داد. این مجموعه دارای اتاق های عمل، سیستم های تصویربرداری و آزمایشگاه های مجهز است و واقعا کار بزرگی است که فقط در شان این عزیزانی است که توانستند هشت سال دفاع مقدس را به زیبایی اداره کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: تجربه بسیار گرانسنگی از دفاع مقدس داریم و شیوه مدیریت مجروحان عزیزمان در طول دفاع مقدس شیوه منحصر به فرد در جهان بود؛ بر خلاف همه جای دنیا که مریض های سخت‌تر را به پشت خط می فرستند یک مدلی در جمهوری اسلامی ایران طراحی شد که پیچیده ترین عمل‌ها را در بیمارستان‌های خط مثل بیمارستان علی بن ابیطالب انجام دادند و همین مدل را امروز ما به شکل بسیار پیشرفته تر ارائه می‌کنیم.

وی درباره شرایط کشور با توجه به نزدیک شدن به سال نو گفت: با وجود هجمه ویروس انگلیسی که توانست کشورهای اروپایی را با همه امکانات اقتصادی و زیرساختی که داشت به زانو در بیاورد خوشبختانه بعد از یک ماه از ورود این ویروس به کشورمان و با وضعیت سخت و سنگین که ما در استان خوزستان پیدا کردیم توانستیم آن را کنترل کنیم. می‌توانم به جرات بگویم استان خوزستان شهرهای قرمزی که ما را تحت هجوم قرار داده بود به نارنجی و زرد تبدیل می شود و با همت همه دست اندرکاران و از جان گذشتگی ایثارگران ما در نظام سلامت که شب و روز نشناختند همکاران ما در کنار بسیج هلال احمر و بقیه سازمان‌های مردم نهاد سراسر کشور را پایش می کنند.

نمکی تصریح کرد: می‌توانم بگویم وضعیت کشور وضعیت مناسبی است. مرگ های دورقمی را به لطف خدا با همکاری همه عزیزان و ایثار نظام سلامت ما نگه داشتیم همان روزهایی که این ویروس در کشوری مثل انگلیس دو هزار مرگ را در روز رقم زد ولی ما امروز توانستیم این مرگ ها را دو رقمی نگه داریم و امیدوارم که مردم به حرف ها گوش دهند چرا که سفرها عامل نقل و انتقال ویروس است ما بسیار از این بابت نگرانیم که ویروس را از نقاط آلوده تر به نقاط کمتر آلوده ببرد و گرفتاری تازه ایجاد کنند؛ تقاضا کردیم از مردم که همانطور که رهبری فرمودند و رئیس جمهور در ستاد ملی توصیه کردند همه مسئولین و دلسوزان نظام امسال هم علیرغم خستگی مردم و از اینکه بعد از یک سال در خانه ماندن و واقعا روحشان افسرده شده باز هم در خانه بمانند و مسافرت نروند اگر این توصیه‌ها رعایت شود ما امیدواریم که روزهای بهتری داشته باشیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید