هیوندای ۱۱ خودروی برقی جدید را تا سال ۲۰۳۰ معرفی می‌کند

  • خودرو
  • شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ۱۶:۰۲
    کد خبر :893055
هیوندای ۱۱ خودروی برقی جدید را تا سال ۲۰۳۰ معرفی می‌کند

این شرکت کره جنوبی می‌خواهد تا پایان دهه فروش سالانه ۱.۸۷ میلیون BEV را آغاز کند.

هیوندای با رونمایی از آیونیک ۵، به یکی از بهترین سازندگان خودروهای الکتریکی معروف شد؛ این خودروساز کره جنوبی بنا دارد تا روی چند محصول دیگر با آلایندگی صفر کار کند که از جمله می توان به سدان Ioniq ۶ اشاره کرد که به تازگی رونمایی شده است.

همچنین هیوندای اعلام کرده است که قصد دارد تا پایان این دهه کمتر از ۱۱ خودروی برقی جدید را روانه بازار کند. شش خودروی برقی جدید برای برند لوکس جنسیس نیز برنامه ریزی شده است، زیرا هیوندای هدف جدیدی را برای فروش سالانه ۱.۸۷ میلیون خودروی برقی تا سال ۲۰۳۰ تعیین کرده است.

به عنوان بخشی از طرح تجاری، هیوندای سه سدان الکتریکی، شش خودروی شاسی بلند، یک خودروی تجاری سبک و یک «مدل نوع جدید» نامشخص را معرفی خواهد کرد. اولین مدلی که در اواخر امسال وارد بازار می‌شود، آیونیک ۶ خواهد بود و پس از آن آیونیک ۷ در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نوبه خود، خط تولید BEV جنسیس شامل دو «ماشین سواری» الکتریکی و چهار SUV خواهد شد. بعداً در سال ۲۰۲۲، بخش پریمیوم هیوندای GV۷۰ الکتریکی را به بازار عرضه خواهد کرد و از سال ۲۰۲۵، تمام مدل‌های جدید این برند الکتریکی خواهند شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید