همکاری مجلس و وزارت نیرو برای تامین آب شرب

    کد خبر :868507

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از همکاری مجلس و وزارت نیرو به منظور فراهم کردن شرایط بهتر برای تامین آب شرب شهرها و روستاها در بودجه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو، در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر از یکسو با خشکسالی‌های چندساله روبرو هستیم و برای تامین آب دچار مشکل شده‌ایم و از سوی دیگر در آستانه تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ قرار داریم، بنابراین جلسه امروز کمیسیون با حضور وزیر نیرو به منظور بررسی محورهای فوق برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: نشست امروز سومین جلسه رسمی کمیسیون عمران با وزیر نیرو بود که در این جلسه تامین منابع مالی برای آبرسانی به شهرها و روستاها مورد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر ۱۰ هزار روستا با تنش آبی روبرو هستند. استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی اقدام مناسبی بود که در حال حاضر در حال انجام است. همچنین وزارت نیرو توانسته بیشترین تخصیص را از سازمان برنامه و بودجه در بودجه دریافت کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز برای شهرهای بزرگ موضوع انتقال آب از دریا مطرح است. باید نقش بخش خصوصی در این زمینه پررنگ شود. به دنبال آن هستیم تا برای تابستان سال آینده در شهرها و روستاها کمتر شاهد مشکل کمبود آب باشیم. با همکاری مناسب مجلس و وزارت نیرو به ویژه در بحث بودجه سال آینده، شرایط شهرها و روستاها از نظر تامین آب شرب بهتر خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید