هشدار وقوع سیل در پایتخت

    کد خبر :930134
احتمال وقوع سیلاب در تهران

 حامد یزدی مهر، ظهر جمعه از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: از شنبه ۱۵ مردادماه تا روز دوشنبه ۱۷ مرداد ماه رشد ابر‌های همرفتی پیش بینی شده است. یزدی مهر با اشاره به اینکه وقوع رگبار و رعدوبرق و سیلابی شدن مسیل‌ها نیز از پیش بینی‌های هواشناسی بوده است گفت: با توجه به اینکه منطقه اثر این هشدار و مخاطرات نواحی شمالی استان به ویژه ارتفاعات پیش بینی شده است از همه مردم می‌خواهیم از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی خودداری کنند.

به نقل از صدا و سیما، مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها افزود: به دلیل ویژگی‌های رگبار‌های فصل تابستان امکان شدت گرفتن نقطه‌ای بارش‌ها و وقوع سیلاب در برخی از مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نیست لذا تاکید می‌کنیم که مردم از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند و فاصله خود را با رودخانه‌ها حفظ کنند.

وی در ادامه به پیش بینی وزش باد شدید، گرد و خاک، خطر سقوط اجسام و شکستن درختان فرسوده اشاره کرد و عنوان داشت: منطقه اثر این مخاطرات نیمه جنوبی و بخش‌های غربی استان پیش بینی شده است و در همین راستا فاصله گرفتن از سازه‌های موقت و احتیاط در تردد برای افراد دارای بیماری تنفسی و سالمندان، عدم پارک خودرو کنار درختان و سازه‌های نیمه تمام مورد تاکید است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر مهم‌ترین رسالت مدیریت بحران مبنی بر امر پیشگیری گفت: صدور و اعلام هشدار‌ها برای اطلاع مردم و پیشگیری از حوادث است لذا از همه مردم می‌خواهیم هشدار‌ها را جدی گرفته و نسبت به آن با اهمیت باشند تا بتوانیم مرحله پیشگیری را به خوبی انجام دهیم. یزدی مهر با اشاره به وقوع سیلاب‌های اخیر نیز بیان داشت: در وقوع سیلاب‌های اخیر طبق بررسی‌های صورت گرفته شاهد هستیم که هشدار‌های صادر شده توسط مدیریت بحران استان تهران نقش مهمی در پیشگیری داشته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید