هر 10 دقیقه یک کودک در غزه قربانی می شود

  • سیاسی
  • سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ ۹:۴۱
    کد خبر :1031467
کودکان غزه
یک نهاد وابسته به سازمان ملل با اشاره به وضعیت فوق بحرانی نوار غزه اعلام کرد که از ابتدای تجاوزات رژیم اشغالگر به این منطقه ۱.۵ میلیون فلسطینی در غزه آواره شده‌اند و هر ۱۰ دقیقه یک کودک جان خود را از دست می‌دهد.

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در بیانیه‌ای با اشاره به شرایط انسانی فاجعه‌بار در نوار غزه اعلام کرد که به طور میانگین هر 10 دقیقه یک کودک در غزه جان خود را از دست می‌دهد و 2 کودک نیز مجروح می‌شوند.

آوارگی 1.5 میلیون نفر در غزه

«عنان ابوحسنه» سخنگوی آنروا در نوار غزه دیروز اعلام کرد که 50 مدرسه وابسته به این آژانس بمباران شده و بیش از 80 تن از کارکنان آنروا جان خود را از دست داده‌اند و دست کم 24 نفر نیز زخمی شده‌اند.

آژانس آنروا همچنین در بیانیه دیگری اعلام کرد که نزدیک به 1.5 میلیون نفر از 7 اکتبر در غزه آواره شده‌اند و نزدیک به نیمی از این آوارگان در 149 تاسیسات پناه گرفته‌اند.

بر اساس این بیانیه، قطعی ارتباطات یکی از مشکلات جدی در نوار غزه است که سایر بحران‌های انسانی در این منطقه را تشدید می‌کند. کارمندان آنروا همچنان زیر بمباران‌ها جان خود را از دست می‌دهند و همچنین بیشتر کارکنان این آژانس همانند مردم غزه، خانواده و اقوام و دوستان خود را از دست داده‌اند.

این آژانس افزود، تاکنون 48 مورد از تاسیسات آنروا در مرکز غزه بر اثر بمباران‌ها آسیب جدی دیده و در سایه قطع ارتباطات مداوم در این منطقه کارکنان و تیم‌های ما قادر به هماهنگی با یکدیگر نیستند. به طور کلی غزه کاملا منزوی و ارتباط آن با دنیای خارج و حتی داخل این منطقه نیز قطع شده و بسیاری از مردم از عزیزان خود اطلاعی ندارند.

هشدار سازمان ملل درباره نسل‌کشی فلسطینیان/ 72 کارمند آنروا قربانی جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه
آمار جدید از تعداد کودکانی که قربانی توحش صهیونیست‌ها در غزه می‌شوند

اشغالگران از بیش از 30 هزار تن مواد منفجره در غزه استفاده کرده‌اند

از طرف دیگر «سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه با تاکید بر لزوم ایجاد یک کریدور امن جهت تسریع کمک‌رسانی به مردم غزه و انتقال مجروحان به خارج از این منظقه اعلام کرد که جنایات شنیع صهیونیست‌های نازی علیه مردم فلسطین بعد از یک ماه درواقع گواهی مرگ برای به اصطلاح مشروعیت بین‌المللی است که در برابر این حجم از تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر سکوت کرده و حتی برای یک روز هم قادر به توقف این وحشی‌گری‌ها نیست.

سلامه معروف سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت را مسئول محافظت از بیمارستان‌های غزه در سایه تداوم حملات اشغالگران به این بیمارستان‌ها و تمام شدن سوخت و آغاز شمارش معکوس برای از کار افتادن ژنراتورهای ثانویه بعد از توقف کار ژنراتورهای اصلی دانسته و تاکید کرد، اشغالگران از 7 اکتبر 222 مدرسه را ویران کرده و 60 مدرسه کاملا از خدمت خارج شده و 88 مرکز دولتی نیز نابود شده است.

وی تصریح کرد، جنگنده‌ها و تانک‌ها و قایق‌های جنگی رژیم اشغالگر از 7 اکتبر تاکنون بیش از 30 هزار تن مواد منفجره برای بمباران غزه استفاده کرده و به طور متوسط در هر کیلومتر مربع از مساحت غزه 82 تن از این مواد استفاده شده است.

بر اساس بیانیه دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه 222 هزار واحد مسکونی در این منطقه در اثر تجاوزات دشمن آسیب جدی دیده و 10 هزار ساختمان به طور کلی از بین رفته و 40 هزار واحد مسکونی نیز کاملا ویران شده است. علاوه بر آن 192 مسجد آسیب جدی دیده‌اند و در میان آنها 56 مسجد و 3 کلیسا کاملا ویران شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید