نوشیدنی که علائم التهاب مفصل را کاهش می‌دهد

    کد خبر :851072
نوشیدنی که علائم التهاب مفصل را کاهش می‌دهد

خوردن غذا‌هایی که به علت خاصیت ضد التهابی شناخته می‌شوند یا غذا‌هایی که حاوی آنتی اکسیدان بالا هستند، می‌تواند به کاهش التهاب در مفاصل کمک کند؛ علاوه بر این مواد غذا‌یی، می‌توان با یک رژیم سالم غنی از مواد مغذی و کم کلسترول با کاهش وزن فشار را روی مفاصل کاهش داد و در نتیجه از درد طاقت فرسای التهاب مفاصل دور شد.

چای سبز به دلیل فواید بسیار زیادی که برای سلامتی دارد مورد در بسیاری از موارد توصیه می‌شود، از کمک به کاهش وزن گرفته تا پاکسازی پوست، این نوشیدنی سالم دارای خواص دارویی بسیاری است. این نوشیدنی می‌تواند علائم التهاب مفصل را کاهش دهد.

چای سبز مملو از پلی فنول است، نوعی آنتی اکسیدان که می‌تواند التهاب را کاهش داده و سرعت آسیب به غضروف را پایین آورد.

چای سبز می‌تواند سوخت وساز بدن شما را افزایش داده، و به کاهش وزن شما کمک کند، که می‌تواند بخشی از فشار روی مفاصل را از بین ببرد.

مواد غذایی دیگری که می‌تواند به کاهش التهاب مفصل کمک کند:

ماهی‌
روغن زیتون
لبنیات
سبزیجات برگ تیره
کلم بروکلی
سیر
آجیل
التهاب مفصل معمولاً در افراد بالای ۴۰ سال رخ می‌دهد و بیشتر در زنان شایع است.

التهاب مفصل روی غضروف‌ها که بافت انعطاف پذیر مفاصل شما هستند تأثیر می‌گذارد و مفاصل شما را سفت می‌کند این امر باعث فرسایش استخوانی و درد شدید در این ناحیه می‌شود.

در موارد شدید، جایی که غضروف‌ها خیلی فرسوده می‌شوند، این می‌تواند به معنی مالش استخوان به استخوان باشد و می‌تواند شکل مفصل را مخدوش کرده و استخوان‌ها را از موقعیت خارج کند.

التهاب مفصل بیشتر قسمت‌های ذکر شده زیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد:

دست‌ها
ستون فقرات
زانو
کمر

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید