نوسان ارزش ارزهای دیجیتال/ هشدار بیل گیتس به خریداران بیت کوین

    کد خبر :788028

قیمت انواع ارزهای شاخص دیجیتال امروز در روند معاملات در بازارهای تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.

بزرگترین سقوط تاریخ بیت‌کوین ظرف تنها ۱۹ ساعت اتفاق افتاد. بیت‌کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال جهان، با بزرگترین سقوط روزانه خود روبه‌رو شد و تنها ظرف ۱۹ ساعت از رکورد ۵۸ هزار دلاری خود به کمتر از ۴۶ هزار دلار سقوط کرد. همچنان هشدارها نسبت به وجود حباب در بازار ارزهای دیجیتالی کماکان به قوت خود باقی مانده است.
بیل گیتس، بنیان‌گذار گروه مایکروسافت، که پیش‌تر گفته بود نه بیت‌کوین دارد و نه راجع به آن اظهار نظر می‌کند، به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که اگر ثروتشان کمتر از ایلان ماسک مدیر شرکت‌ خودروسازی تسلاست باید نسبت به ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار بیت‌کوین بسیار هوشیار باشند.

ایلان ماسک چند وقت پیش گفته بود از نظر او قیمت بیت‌کوین و اتریوم بیشتر از چیزی است که باید باشد. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ معادل ۵۸ دلار بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که از کد‌های کامپیوتری ساخته شده است. بیت کوین با هیچ عنصر فیزیکی مانند سکه یا اسکناس کاغذی مطابقت ندارد و ارزش آن به عوامل مختلفی از جمله میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۳۱ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۶۰.۲۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۸۷.۹ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۲.۱۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

بایننس کوین

بایننس کوین با نماد اختصاری BNB یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۷.۷۵ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۲.۴۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۵ اسفند را در ادامه این خبر ببینید:

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 50,102 ۱,۳۳۸,۱۸۲,۷۴۹
اتریوم 1,636 ۴۳,۷۱۴,۶۷۵
بایننس کوین 244.31 ۶,۵۲۵,۱۶۲
تتر 0.99 ۲۶,۶۹۸
پولکادات 34.71 ۹۲۷,۱۱۱
کاردانو 0.98 ۲۶,۲۵۳

گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید