نفتکش توقیف شده کره احتمالا به زودی آزاد می‌شود

    کد خبر :798995

یک تلویزیون وابسته به دولت کره جنوبی ادعا کرد، نفتکش کره‌ای که حدود سه ماه پیش در ایران توقیف شد احتمالا به زودی آزاد شود، زیرا تهران برای آزادسازی این کشتی تمایل نشان داده است.

“آریرانگ تی وی” روز سه شنبه گزارش کرد: طبق گفته وزارت امور خارجه ایران، تمام تحقیقات مربوط به این نفتکش “در راستای کمک به ناخدا و کشتی” انجام شده است.

آریرانگ تی وی (Arirang TV) یک شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان مستقر در سئول است که با هدف جذب مخاطبان خارج از کشور راه اندازی شده است. این رسانه توسط بنیاد پخش بین المللی کره اداره می‌شود و توسط وزارت فرهنگ، ورزش و جهانگردی پشتیبانی مالی می‌شود.

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۱۵ دی ماه سال گذشته یک فروند شناور کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن مواد شیمیایی را به دلیل نقض پروتکل‌های زیست محیطی در خلیج فارس توقیف کرد.

گزارش با اشاره به اینکه دولت کره جنوبی درخواست آزادسازی کشتی را داده، آورده است: به گفته مقامات ایرانی ناخدای کشتی نیز هیچ سابقه کیفری ندارد.

این رسانه کره جنوبی در ادامه آورده است: در همین حال، «چانگ سیه کیون» نخست وزیر کره جنوبی قرار است برای مذاکرات نهایی در مورد آزادسازی این کشتی با مقامات ایرانی در تهران دیدار کند.

به گزارش دانشجو، “کی بی اس” تلویزیون دولتی کره جنوبی هم در گزارشی ضمن پرداختن به اظهارات خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد آزادسازی این کشتی به نقل از او نوشته است: تحقیقات در مورد این کشتی به گونه‌ای انجام شده است که برای کشتی و ناخدا مفید باشد. با توجه به اینکه کاپیتان کشتی هم سوءسابقه نداشته و تمامی بررسی‌ها در مسیر کمک به این کشتی بوده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید