نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

    کد خبر :1019303

خوابیدن به درستی و در حالت صحیح بعد از کاشت ابرو، بسیار مهم است. به طوری‌که یکی از اصلی‌ترین مراقبت‌های پس از کاشت ابرو محسوب می‌شود. رعایت نحوه صحیح خوابیدن بعد از کاشت ابرو باعث ماندگاری بیشتر و همچنین جلوگیری از تورم و ریزش ابروها می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو بیشتر صحبت کنیم، پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

 

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو، نحوه خوابیدن بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد. لذا باید از کشیدن پتو بر روی سر و ابروها به مدت یک هفته خودداری کنید تا جلوی ریزش ابروها را بگیرید. همچنین، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا با جریان خون در ناحیه کاشت ابرو احتمال تورم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. (اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ابرو)

 در ادامه برخی نکات در مورد نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو را بیان می‌کنیم:

♦ با قرار دادن دو بالش در دو طرف خود از غلتیدن در خواب جلوگیری کنید.

♦ در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است در خواب ابروهای خود را بخارانید، ناخن‌های دست خود را کوتاه کنید. البته برای کاهش خارش ابرو می‌توانید از قرص‌های ضد خارش نیز استفاده کنید.

♦ برای کاهش فشار بر روی ابروها و بخیه‌های موجود، می‌توانید از گردنی استفاده کنید.

اهمیت نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید به نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو توجه کنیم؟ در پاسخ باید گفت که انسان در طول 8 ساعت خواب، کنترلی بر روی حرکات خود ندارد، لذا باید از آسیب به ابروهای کاشته شده جلوگیری کنیم.

علاوه بر آن، بهتر است بدانید که فولیکول‌های کاشته شده در این دوره بسیار ضعیف هستند و نحوه خوابیدن نباید باعث فشار و آسیب به آن‌ها شود. چرا که با وجود فشار یا آسیب به ابرو ممکن است که فولیکول‌ها دیگر رشد نکنند. به همین دلیل، نحوه خوابیدن پس از کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین روش خوابیدن بعد کاشت ابرو

بهترین نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو، خوابیدن در حالتی است که سر و گردن به درستی تثبیت شده باشد. برای این منظور، باید استفاده از بالش‌های بسیار بلند و نرم را در این دوره ممنوع کرد. همچنین، باید سعی کرد تا سر و گردن در یک خط باشند و به هیچ عنوان سر را به پایین یا بالا نکشید. برخی نکات در روش خوابیدن وجود دارد که موجب افزایش در روند بهبود شما خواهد شد که در ادامه برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

♦ از تماس ابرو با بالش جلوگیری کنید

♦ هنگام خواب پس از کاشت ابرو، حتما اصول بهداشتی را رعایت کنید

♦ از خوابیدن روی شکم یا پهلو خودداری کنید، برای انجام این کار می‌توانید چند بالش در اطراف خود قرار دهید.

♦ اگر امکان استفاده از گردنی را ندارید، می‌توانید حوله‌ای را به صورت لوله شده زیر گردن خود قرار دهید.

تأثیر نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو در ایجاد تورم

یکی از نگرانی‌های افراد هنگام خواب پس از کاشت ابرو، ایجاد التهاب در آن است. معمولا پس از کاشت، تورم به دلیل استفاده از مواد بی‌حسی و خونریزی جزئی در زیر پوست ابرو ایجاد می‌شود. به طور کلی، نحوه خوابیدن تاثیری در ایجاد یا عدم ایجاد التهاب پس از درمان ندارد. اما در هر صورت، بهتر است مراقبت‌های لازم را برای جلوگیری از آسیب به فولیکول‌های کاشته شده انجام دهید. البته خوابیدن در حالت نادرست می‌تواند باعث آسیب به منطقه کاشت ابرو شود که این موضوع به دلیل فشار و تحریک بر روی منطقه کاشت رخ می‌دهد. بنابراین، باید از خوابیدن در حالت مناسب استفاده کنید.

ریزش ابرو بعد از کاشت به علت بد خوابیدن

برای رعایت نحوه خوابیدن پس از کاشت ابرو، حتما دقت داشته باشید که ابروی شما روی بالش دچار فشار یا کشش نشود. چرا که فولیکول‌های مو بعد از کاشت بسیار ضعیف هستند و با فشار یا خراش در معرض آسیب یا ریزش قرار می‌گیرند. خوابیدن در حالت نادرست می‌تواند باعث ریزش ابرو بعد از کاشت شود. لذا بهتر است که هنگام خواب از تماس ابرو کاشته شده با بالش، ناخن‌های دست و هر جسم دیگر جلوگیری کنید.

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

پس از توضیحات در مورد نحوه خوابیدن پس از کاشت ابرو، بهتر است با نکاتی برای مراقبت بیشتر از ابروها آشنا شوید که در ادامه برخی از این نکات را بیان خواهیم کرد:

♦ رشد مو به مواد مغذی نیاز دارد، لذا بهتر است علاوه بر توجه به نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو، به تغذیه مناسب برای رشد فولیکول‌ها نیز توجه کنید.

♦ دو روز بعد از کاشت ابرو از شستن صورت خودداری کنید تا آسیبی به فولیکول‌ها وارد نشود.

♦ هنگام خواب حداقل به مدت یک هفته بعد از کاشت ابرو، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید تا فشاری به ابرو وارد نشود.

♦ از کندن یا دستکاری پوسته پوسته‌های ابروها خودداری نمایید.

نتیجه گیری

به طور کلی، نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو بسیار مهم است و می‌تواند به داشتن ابروی دائمی به شما کمک کند. اگر کاشت ابرو توسط کلینیک تخصصی کاشت ابرو انجام شده باشد، پزشک در این زمینه به شما توضیحات لازم را می‌دهد. در صورتی که بدون رعایت توصیههای پزشک بخوابید، ممکن است ابروهای شما ریزش داشته باشند. لذا در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی می‌توانید به پزشکان کلینیک زیبایی تندیس مراجعه کنید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید