پایین ترین میزان بیماران بستری کرونا در 4 هفته اخیر

    کد خبر :905982

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونای تهران در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: در حال حاضر شرایط تهران در حوزه کرونا و به ویژه اومیکرون شرایط با ثباتی است و تقریباً بیماران بستری ما در طول چهار هفته اخیر به پائین‌ترین میزان خودش رسیده است.

وی در مورد تعداد فوتی‌ها در استان تهران نیز گفت: میزان مرگ و میر در سطح استان نیز حدود چهار، پنج نفر بیشتر نیست و این افراد عمدتاً جزء افرادی بودند که از قبل در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه به وضعیت واکسیناسیون در استان تهران اشاره و عنوان کرد: در حوزه واکسیناسیون نیز ما به رقم ۲۶ میلیون دوز در استان تهران نزدیک می‌شویم، تا به حال حدود ۱۰ میلیون و ۹۰۰ نفر دوز اول و ۹ میلیون ۸۰۰ هزار نفر دوز دوم را دریافت کردند.

زالی همچنین یادآور شد: اما برای دوز سوم هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، زمان تزریق دوز دوم در استان تهران به گونه‌ای بوده که الان حدود چهار تا ۶ ماه از آن می‌گذرد و سطوح آنتی‌بادی افرادی که تنها تا دوز دوم تزریق کردند کاهش پیدا کرده، لذا توصیه ما این است که افراد برای دوز سوم مراجعه کنند و آن را جدی بگیرند.

وی در ادامه به ابلاغیه دوز چهارم اشاره و تصریح کرد: این ابلاغیه برای افراد با بیماری‌های خاص و افراد بالای ۸۰ سال و افراد ارائه دهنده خدمات است و فعلاً مردم عادی شامل این ابلاغیه نمی‌شوند.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران در پایان تأکید کرد: این شرایط ثابت نشان‌دهنده پایان و از بین رفتن کرونا نیست، لذا همچنان باید دستورالعمل‌های بهداشتی جدی گرفته شده و به ویژه استفاده از ماسک در مجامع عمومی فراموش نشود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید