مقابله با سرطان مغز با استفاده از درمان ویروس فلج اطفال

    کد خبر :315839

نتایج یک مطالعه بالینی نشان می دهد درمان بیماران مبتلا به تومور مغزی با ویروس اصلاح شده ژنتیکی فلج اطفال می تواند نرخ بقاء ۳ ساله بیمار را تا ۲۱ درصد افزایش دهد.

به گزارش مهر، درمان های استاندارد موجود تنها می توانند جان ۴ درصد از بیماران مبتلا به “گلیوبلاستوما”، تومور بدخیم تاثیرگذار بر مغز یا نخاع، را نجات دهند.

«دارل بیگنر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه دوک کارولینای شمالی، در این باره می گوید: «گلیوبلاستوما علیرغم پیشرفت در زمینه جراحی و رادیوتراپی و همچنین شیمی درمانی، همچنان یک بیماری کُشنده و مهلک است.»

بیگنر در ادامه می افزاید: «با وجود نرخ بالا بقاء در مرحله اولیه درمان ویروس فلج اطفال، ما ترغیب به ادامه مطالعات بیشتری شدیم.»

درمان ویروس فلج اطفال (پولیو ویروس) در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک درمان پیشرفته غیرمنتظره مورد تایید واقع شد.

درمان ویروس فلج اطفال شامل نوع اصلاح ژنتیکی واکسن ویروس فلج اطفال است که به طورمستقیم از طریق یک کاتر جراحی به داخل تومور مغز تزریق شده، سلول های تومور را هدف قرار داده و موجب آغاز واکنش های ایمنی هدفمند می شود.

در فاز اول آزمایش که در سال ۲۰۱۲ اجرا شد، تیم تحقیق گروه کوچکی از بیماران را به مدت ۲۷.۶ ماه تحت نظر گرفت. محققان دریافتند برای تمامی بیماران ویروس فلج اطفال، میانگین مدت بقاء ۱۲.۵ ماه بود، در حالیکه این رقم برای گروه کنترل ۱۱.۳ ماه بود.

به گفته محققان، نرخ بقاء ۳ ساله برای گروه بیماران ویروس فلج اطفال ۲۱ درصد و برای گروه کنترل ۴ درصد بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید