مفقود شدن ۲ برادر با ۳.۶ میلیون بیت کوین

    کد خبر :822451
مفقود شدن ۲ برادر با ۳.۶ میلیون بیت کوین

دو برادر که مالک بزرگ‌ترین کارگزاری ارز مجازی در آفریقای جنوبی بودند با ۳.۶ میلیون بیت کوین مردم ناپدید شدند.

دو برادر که بنیانگذار بزرگ‌ترین کارگزاری خرید و فروش ارز‌های مجازی در آفریقای جنوبی بودند، به همراه ۳.۶ میلیارد دلار بیت کوین ناپدید شدند. آن‌ها البته قبل از رفتن گفته بودند که کارگزاری آن‌ها هک شده است.

امیر و رائیس کاجی، مالک کارگزاری افری کریپت، حالا ناپدید شده و یک موسسه حقوقی که از سوی مالباختگان مامور رسیدگی به این پرونده شده است گفته که نمی‌تواند این دو برادر را پیدا کند.

کارگزاری افری کریپت، به مشتریانش گفته بود که در ماه آوریل مورد هک قرار گرفته است. در عین حال البته از آن‌ها خواسته بود تا از مراجعه به مراجع قضایی و وکلا خودداری کنند؛ چراکه این مسئله می‌تواند روند بازیابی اطلاعات را کُند کند.

البته برخی از مشترکان این کارگزاری به حرف آن‌ها گوش نداده و دست به استخدام وکیل زدند. در صورتی که بیت کوین‌های گم شده پیدا نشود، بزرگ‌ترین ضرر بیت کوینی تاریخ خواهد بود.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که طی ۱۰ سال گذشته در ۸۰ دزدی سایبری بزرگ جهان ۲.۵ میلیارد دلار دارایی به باد رفته است.

گفته می‌شود ۶۹ هزار بیت کوین از کارگزاری افری کریپت به سرقت رفته است که ارزش آن‌ها در زمان ناپدید شدن ۳.۶ میلیارد دلار بوده است و هم اکنون ۲.۴ میلیارد دلار می‌ارزند.

به گزارش دانشجو، از آنجا که آفریقای جنوبی ارز‌های مجازی را یک ابزار یا تولید مالی نمی‌داند، روند رسیدگی به این پرونده و بازیابی بیت کوین‌های به سرقت رفته که باید از سوی مقامات نظارت مالی این کشور این کشور پیگیری شود بسیار پیچیده خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید