جدیدترین اخبار
14 دی 1399 ساعت 11:52 روی خط خبر کد خبر :774281
برای چاپ کلیک کنید

معرفی برترین گوشی های موبایل در سال 2020

همزمان با پایان سال 2020 فهرست‌های متنوعی از گوشی‌های برتر سال گذشته منتشر شده که مرور آنها خالی از لطف نیست.

به گزارش تک رادار، اکثر گوشی‌های موجود در این فهرست کم و بیش گران قیمت بوده که البته امکانات متنوعی نیز دارند و در فهرست پر فروش ها قرار دارند.

در ادامه ویژگی‌ها و مشخصات تعدادی از این گوشی‌ها را مرور می‌کنیم:

۱. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ / اس ۲۰ پلاس: این گوشی که در مارس سال ۲۰۲۰ به بازار آمد، ۱۸۶ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۱۶۷ در ۷۶ در ۸.۸ میلیمتر است. نمایشگر ۶.۷ اینچی با دقت ۳۲۰۰ در ۱۴۴۰ پیکسل، پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵، ۱۲ گیگابایت رم و امکان نصب ۱۲۸ یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی در کنار کارت حافظه حداکثر یک ترابایتی جمله امکانات این گوشی با باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری است. دوربین سلفی این گوشی ۱۰ مگاپیکسلی و دوربین‌های پشتی آن شامل دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و یک دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی است.

مهم‌ترین مزیت این گوشی زوم ۳۰ برابر و نرخ تازه سازی صفحه ۱۲۰ هرتز و مهم‌ترین نقطه ضعف آن قیمت بالای بیش از ۹۹۹ دلار و حسگر اثرانگشت ضعیف در زیر نمایشگر است. تفاوت اصلی این دو گوشی در ابعاد نمایشگرهای آنهاست. اس ۲۰ دارای نمایشگر ۶.۲ اینچی و اس ۲۰ پلاس دارای نمایشگر ۶.۷ اینچی است. البته باتری‌های این دوگوشی هم به ترتیب ۴۰۰۰ و ۴۵۰۰ میلی آمپری است.

۲. دومین گوشی برتر در این مجموعه دو گوشی تقریباً مشابه، آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ هستند. این دو گوشی به ترتیب ۱۳۴ و ۱۶۴ گرم وزن دارند و ابعاد نمایشگرهای آنها به ترتیب ۵.۴ و ۶.۱ اینچ است. دقت نمایشگرهای این دو گوشی ۰۸۰ در ۲۳۴۰ و ۱۱۷۰ در ۲۵۳۲ پیکسل است. پردازنده‌ای ۱۴ بیونیک، ۴ گیگابایت رم، ۶۴، ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی به انتخاب مشتری و دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی در پشت در کنار یک دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی از جمله ویژگی‌های این گوشی است. نمایشگر قدرتمند او – لد مهم‌ترین مزیت این گوشی و عدم ارتقای کیفیت باتری و دوربین مهم‌ترین نقطه ضعف این گوشی است. این گوشی‌ها هم بیش از ۷۰۰ دلار قیمت داشته و گران قیمت هستند.

 

۳. سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ الترا: این گوشی که در اگوست سال ۲۰۲۰ به بازار آمد، ۲۰۸ گرم وزن داشته و دارای نمایشگر ۶.۹ اینچی با پردازنده اکسیونز ۹۹۰ است. ۱۲ گیگابایت رم و ۱۲۸، ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی و نیز باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری از جمله مزایای این گوشی است. دوربین اصلی این گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی است که همراه با ۳ دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و یک دوربین سلفی ۱۰ مگاپیکسلی عرضه می‌شود. حداقل قیمت این گوشی ۹۰۰ دلار است. در عین حال کیفیت چشمگیر دوربین و قلم هوشمند اس پن این گوشی را به گزینه‌ای جذاب برای خرید مبدل می‌کند.

۴. آیفون ۱۲ پرو / پرو مکس: این دو گوشی به ترتیب ۱۸۹ و ۲۲۸ گرم وزن دارند و ابعاد نمایشگرهای آنها هم به ترتیب ۶.۱ و ۶.۷ اینچ است. دقت نمایشگرهای این دو گوشی به ترتیب ۱۱۷۰ در ۲۵۳۲ و ۱۲۸۴ در ۲۷۷۸ پیکسل است. پردازنده هر دو گوشی ای ۱۴ بیونیک و رم آنها ۶ گیگابایت است. حافظه‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و سه دوربین ۱۲ مگاپیکسلی در پشت و دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی ویژگی دیگر این گوشی است. البته قیمت هزار دلاری مهم‌ترین مانع برای خرید گوشی یاد شده است.

۵. وان پلاس ۸ پرو: وان پلاس ۸ پرو اولین گوشی از مجموعه گوشی‌های برتر سال ۲۰۲۰ است که توسط سامسونگ یا اپل تولید نشده است. این گوشی که آوریل سال ۲۰۲۰ به بازار آمده، ۱۹۹ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۱۶۵.۳ در ۷۴.۳۵ در ۸.۵ میلیمتر است. سیستم عامل این گوشی اندروید ۱۰ و ابعاد نمایشگر آن ۶.۷۸ اینچ است. دقت نمایشگر این گوشی هم ۳۱۶۸ در ۱۴۴۰ پیکسل است. پردازنده اصلی این گوشی اسنپ دراگون ۸۶۵ و رم آن ۸ یا ۱۲ گیگابایت است. ۱۲۸ یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی و باتری ۴۵۱۰ میلی آمپری نیز برای این گوشی پیش بینی شده است.

دو دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و دو دوربین ۵ و ۸ مگاپیکسلی در پشت و دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی سلفی از جمله دیگر مزایای گوشی یادشده است. نمایشگر قدرتمند، امکان شارژ بی سیم از جمله مزایای این گوشی و قیمت هزار دلاری نقطه ضعف آن است.

۶. آیفون اس ای ۲۰۲۰: این آیفون ارزان قیمت ترین آیفون عرضه شده در سال ۲۰۲۰ است که در آوریل سال ۲۰۲۰ به بازار آمد و ۱۴۸ گرم وزن دارد. ابعاد آن ۱۳۸.۴ در ۶۷.۳ در ۷.۳ میلیمتر بوده و سیستم عامل آی او اس ۱۳ بر روی آن نصب شده است. نمایشگر ۴.۷ اینچی با دقت ۱۱۳۴ در ۷۵۰ پیکسل از جمله دیگر ویژگی‌های این گوشی است. پردازنده اصلی این گوشی ای ۱۳ بیونیک و میزان رم آن ۳ گیگابایت است. این گوشی در سه مدل با حافظه‌های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت عرضه می‌شود و باتری آن ۱۸۲۱ میلی آمپری است. دقت دوربین پشتی این گوشی ۱۲ مگاپیکسل و دقت دوربین سلفی آن ۷ مگاپیکسل است. قیمت پایین، سبک بودن و خوشدست بودن و بهره مندی از دکمه هوم تاچ آی دی از جمله مزایای این گوشی است. در عین حال عمر کم باتری و فناوری قدیمی نمایشگر از جمله نقاط ضعف این گوشی است. گوشی یادشده مدل به روز شده آیفون عرضه شده در سال ۲۰۱۶ بوده و تنها ۴۰۰ دلار قیمت دارد.

۷. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ نسخه فن: این گوشی هم از جمله گوشی‌هایی است که قابلیت‌های مناسب و قیمت قابل قبولی دارد. این گوشی اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۲۰ عرضه شد و ۱۹۰ گرم وزن دارد. ابعاد آن ۱۵۹.۸ در ۷۴.۵ در ۸.۴ میلیمتر و نمایشگر آن یک نمایشگر ۶.۵ اینچی با دقت ۲۴۰۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است. پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵، ۶ یا ۸ گیگابایت رم به انتخاب مشتری. ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی از جمله امکانات این گوشی است. باتری آن نیز ۴۵۰۰ میلی آمپری بوده و دقت سه دوربین پشتی آن ۱۲، ۸ و ۱۲ مگاپیکسل است. دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی مزیت مهم گوشی مذکور است. نمایشگر بزرگ، قیمت ۶۰۰ دلاری و باتری با عمر بالا مزیت این گوشی است و در مقابل نصب سیستم عامل قدیمی اندروید ۱۰ یکی از نقاط ضعف آن است.

۸. سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا: این گوشی که در مارس سال ۲۰۲۰ عرضه شده و ۱۶۶ گرم وزن دارد، دارای ابعاد ۱۶۶.۹ در ۷۶ در ۸.۸ میلیمتر بوده و بر روی آن هم سیستم عامل نسبتاً قدیمی اندروید ۱۰ نصب شده است. نمایشگر این گوشی ۶.۹ اینچی بوده و دقت آن ۳۲۰۰ در ۱۴۴۰ پیکسل است. پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵، ۱۲ یا ۱۶ گیگابایت رم و باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری از جمله دیگر امکانات این گوشی است. دقت سه دوربین پشتی این گوشی به ترتیب ۱۰۸، ۴۸ و ۱۲ مگاپیکسل و دقت دوربین سلفی آن ۴۰ مگاپیکسل است. قیمت این گوشی ۹۵۵ دلار بوده که خرید آن را برای عموم مردم دشوار می‌کند. در عین حال مهم‌ترین مزیت آن زوم اپتیکال ۵ برابر و زوم دیجیتال ۱۰۰ برابر است. نمایشگر بزرگ ۶.۹ اینچی نیز یک مزیت دیگر محسوب می‌شود.

 

۹. وان پلاس ۸: گوشی وان پلاس ۸ که در اکتبر سال ۲۰۲۰ عرضه شده، ۱۸۸ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۱۶۰.۲ در ۷۲.۹ در ۸ میلیمتر است. سیستم عامل اندروید ۱۰، نمایشگر ۶.۵۵ اینچی با دقت ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ پیکسل و پردازنده اسنپ دراگون ۸۶۵ از جمله دیگر امکانات این گوشی است. ۸ یا ۱۲ گیگابایت رم و ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی نیز برای این گوشی در نظر گرفته شده است. باتری این گوشی ۴۳۰۰ میلی آمپری است و دقت سه دوربین پشتی آن ۴۸، ۱۶ و ۲ مگاپیکسل است. دقت دوربین سلفی این گوشی هم ۱۶ مگاپیکسل است. قیمت ساده‌ترین مدل این گوشی ۷۰۰ دلار است که نسبت به امکاناتش رقمی مناسب است. نمایشگر باکیفیت و شارژر سریع ۶۵ واتی مزیت دیگر این گوشی است. دوربین متوسط و ضعف لنز تله فوتو ضعف دیگر این گوشی است.

۱۰. گوگل پیکسل ۵: تنها گوشی تولیدی گوگل در این فهرست، پیکسل ۵ است که در اکتبر سال ۲۰۲۰ تولید شده است و ۱۵۱ گرم وزن دارد. ابعاد این گوشی ۱۴۴.۷ در ۷۰.۴ در ۸ میلیمتر بوده و سیستم عامل آن اندروید ۱۱ است. نمایشگر ۶ اینچی با دقت ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل و پردازنده اسنپ دراگون ۷۶۵ جی از جمله دیگر امکانات این گوشی است. ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی هم برای گوشی یادشده در نظر گرفته شده است. باتری این گوشی ۴۰۰۰ میلی آمپری بوده و دقت دوربین‌های پشتی آن ۱۶ و ۱۲ مگاپیکسل و دقت دوربین سلفی آن ۸ مگاپیکسل است. قیمت ساده‌ترین مدل این گوشی ۷۰۰ دلار است. کیفیت قابل قبول نرم افزار دوربین و قاب فلزی باکیفیت مهم‌ترین مزایای این دوربین و عدم وجود لنز تله فوتو و ضعف عکاسی در شب دو اشکال مهم این گوشی است.

Ad

روی خط خبر

 • روحانی: زمان برطرف شدن تحریم فرا رسیده است
 • فوت یک دانشجو بر اثر کرونا در دانشگاه شهید بهشتی
 • خنثی سازی حمله به زائران امام کاظم (ع) در بغداد
 • نظر طارمی در مورد بازی برگشت پورتو و یوونتوس
 • بازداشت یک جاعل در ارتباط با حملات تروریستی ۲۰۱۵ پاریس
 • راشاتودی: در آینده با کمبود شن و خاک رو به رو می شویم
 • اینترنت نسل پنجم به بهره برداری رسید
 • شیائومی گوشی هوشمند Redmi Note 10 5G را با دوربین 48 مگاپیکسلی معرفی کرد
 • وزیر کشور دستور شروع انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را صادر کرد
 • رویترز: صادرات نفت خام ایران رکورد زد
 • ارزش سهام عدالت بالا رفت
 • تصویر رندر شده خودرو آئودی Q5 E-Tron، خبر از چهره جسورانه می دهد
 • ابتلای بشار اسد و همسرش به کرونا
 • توصیه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هنگام مراجعه به آرایشگاه
 • ستاد کرونا: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده است/ زیر ۱۶ ساله‌ها نیازی به واکسن ندارند
 • دردسرهای دریافت غیر حضوری کارت اعتباری سهام عدالت
 • اجرای طرح‌های ویژه بیمه معلم همزمان با کمپین جدید تبلیغاتی
 • مرگ نماینده پارلمان فرانسه در سانحه سقوط بالگرد
 • منصوری چهره ای وحشی به فراری 812GTS Stallone بخشید
 • جدول افزایش حقوق کارمندان و درصد افزایش حقوق ها
 • 4 وزیر دولت روحانی در لیست کاندیداهای انتخابات 1400
 • روحانی: سال آینده سال غلبه بر کرونا است
 • بزرگداشت علی انصاریان و جمشید هاشم‌پور در یک جشنواره
 • قیمت سکه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید
 • زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه اعلام شد
 • راهکارهای موثر پرپشتی ابرو
 • هوای کرج در وضعیت هشدار قرار گرفت
 • جهانگیری: در مبارزه با فساد باید کار ریشه‌ای انجام شود
 • نعمت‌بخش: شورای رقابت قیمت خودرو را کم تعیین می‌کند
 • وقوع چند انفجار مرگبار در گینه استوایی
 • Ad