معذرت‌خواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر یک اشتباه

    کد خبر :752131
معذرت‌خواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر یک اشتباه

ریحانا به دلیل استفاده از احادیثی از پیامبر اسلام در برنامه جدیدش عذرخواهی کرد و آن را اشتباهی ناشی از بی‌دقتی خواند.

 ریحانا خواننده از جامعه مسلمانان معذرت‌خواهی کرده چون در یکی از نمایش‌های فشن هفته گذشته خود از آهنگی استفاده کرده بود که نمونه‌ای از یک حدیث حضرت محمد در آن قرار داشت و به همین دلیل خیلی‌ها از او انتقاد کردند.

به گزارش اعتمادآنلاین،این خواننده و طراح مد در ابتدا به خاطر توجه بالا به نمایشش مورد تحسین قرار گرفت، اما بعد تعداد زیادی از هواداران مسلمان به خاطر بی‌احترامی به دین‌ اسلام از وی انتقاد کردند.

ریحانا گفت این اشتباهی «صادقانه اما بی‌دقت» بوده و معذرت‌خواهی کرد.

او نوشت: «دوست دارم از جامعه مسلمان تشکر کنم که به این اشتباه بزرگ اشاره کردند که به طور غیرعمدی توهین‌آمیز بود. مهم‌تر اینکه می‌خواهم به خاطر این اشتباه صادقانه اما بی‌دقت معذرت‌خواهی کنم.»

تعداد زیادی از هواداران ریحانا وارد کامنت‌های اینستاگرام او شدند و از او خواستند آموزش خودش درباره این مسائل را بالا ببرد.

یکی از هواداران نوشت: «خیلی دوستت دارم اما استفاده از یک حدیث اسلام به عنوان یک آهنگ در یکی از نمایش‌هایت توهین‌آمیز و بی‌احترامی به تمام هواداران مسلمان در سراسر جهان است. مخصوصا با توجه به اینکه تو حامی تنوع و گوناگونی هستی این اشتباه است.»

ریحانا در یک معذرت‌خواهی رسمی اضافه کرد: «ما درک می‌کنیم که به بسیاری از برادران و خواهران مسلمان‌مان توهین شده و من بسیار از این موضوع ناراحت هستم. قصد من به هیچ وجه بی‌احترامی به خداوند یا هر مذهبی نبود و در نتیجه استفاده از این آهنگ در نمایش‌مان بسیار غیرمسئولانه بود. از اینجا به بعد مطمئن خواهیم شد که چنین اتفاقی دیگر نمی‌افتد. ممنونم که می‌بخشید و درک می‌کنید.»

تهیه‌کننده این نمایش و سازنده آهنگ هم که کلویی نام دارد به توییتر رفت و گفت این آهنگ از خدمات استریمینگ حذف خواهد شد.

 

او نوشت: «می‌خواهم عمیقا به خاطر توهینی که به دلیل نمونه‌های صدایی به کار رفته در آهنگ شده معذرت‌خواهی کنم. این آهنگ با استفاده از نمونه‌های کلامی که من آنلاین پیدا کردم ساخته شد و آن موقع آگاه نبودم که این کلام‌ها دارند متون حدیث اسلامی را روایت می‌کنند.»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید