روحانی:

 مصرف برق ۳۰ میلیون ایرانی رایگان می شود

    کد خبر :743131

رییس جمهور گفت: این طرح توسط وزارت نیرو پیشنهاد شد و ۳۰ میلیون از جمعیت ایران از دوماه آینده پولی برای برق نمی پردازند و تا زمانی که کم مصرف هستند این روند ادامه دارد.

رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو در سه استان کشور گفت: بسیار خوشحالم که در 22 پنجشبه افتتاح جدیدی را داشتیم که 22 امین افتتاح بزرگ ملی است و امیدواریم هر هفته تا پایان سال بتوانیم افتتاحی برای آبادانی کشور داشته باشیم. ما برخورداری مردم در کشو از آب و برق را می توانیم کشورمان را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم. تقریبا صددرصد مردم در شهرها و 99 درصد مردم روستاها از برق استفاده می کنند و همه روستاهای 20 خانوار و در برخی مناطقه روستاهای کمتر از 10 خانوار هم از برق استفاده می کنند.

روحانی اظهار داشت: این افتخار بزرگی برای ما است، البته مردم روستاها باید از همه نعمت های اساسی باید برخوردار باشند و در همه زمینه ها کار بسیار خوبی در این هفت سال گذشته و بعد از پیروزی انقلاب صورت گرفته است.اینکه ما قادر هستیم در هر 50 روز یک سد مخزنی را افتتاح کنیم باعث آبروی کشور است و اینکه هر هفته 30 روستا را به شبکه آب پایدار وصل کنیم افتخار آمیز است. 44 سدر در این دولت افتتاح شده و سدهای دیگر هم در دست ساخت قرار دارد و این یعنی زیرساخت های لازم برای توسعه وجود دارد.

به نوشته تسنیم؛ رئیس جمهور ادامه داد: من خوشحالم که دولت در هفته دولت توانست مصوبه ای داشته باشد و بر این اساس برای خانوارهایی که کمترین مصرف برق را دارند پاداش مناسبی را در نظر گرفته ایم. این طرح توسط وزارت نیرو پیشنهاد شد و 30 میلیون از جمعیت ایران از دوماه آینده پولی برای برق نمی پردازند و تا زمانی که کم مصرف هستند این روند ادامه دارد. این جزو آرزوی های ما بود که بتوانیم به اقشار کم در آمد که کم مصرف هم هستند هدیه ای بدهیم و این طرح هم بیشتر شامل حال روستاییان عزیز ما خواهد شد.

روحانی گفت: این روزها افتتاح های بزرگی داریم که در همین امروز بیش از 3 هزار میلیار تومان اعتبار پروژه‌هایی بود که افتتاح شد. این یعنی کشور در مسیر پیشرفت است و ما هر روز جلوه ای از ایثار مردم و مدیران در کشور را می بینیم. ما در شرایط عادی نیستیم و در شدید ترین شرایط تحریم هستیم که در تاریخ ایران چنین تحریمی سابقه نداشته است. مردم ما با ایستادگی در مقابل این فشار ها مقاومت کردند و به دنیا و تاریخ اعلام می کنیم که آمریکا را شکست دادیم و هدف نهایی آنها تسلیم شدن مردم بود که این نشد و نخواهد شد.

وی اظهار داشت:‌این از اول هم معلوم بود که خطای استراتژیک کاخ سفید بود و در این طراحی شکست صد در صد نسیب آمریکا شد. البته اگر این فشار ها نبود مردم بسیار راحت تر زندگی می کردند اما علی رغم این نمی تواستند ما را از مسیر توسعه کشور بازدارند.

روحانی گفت: طرحی که وزیر نیرو اعلام کرد برای ایجاد سد مجازی در تهران تا آب های شیرین در تهران را ذخیره کنند و از تسویه فاضلاب را برای فضای سبز در تهران استفاده شود یک طرح 10 ساله است که آغاز شده است. این دولت دنبال این است که دولت های آینده نیز از این طرح ها منتفع بشوند و البته این وظیفه ما است و مسیر در حال هموار شدن برای توسعه کشور است و همه دولت ها خادم مردم هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم ایران می دانند آمریکا در هفته های اخیر شکست های بزرگ سیاسی را متحمل شد و این در تاریخ آمریکا وسازمان ملل بی سابقه بود. طرحی که برای تحریم تسلیحاتی ایران تهیه کردند فقط یک کشور به آمریکا رای مثبت داد و 13 کشور دیگر طرح آمریکا را رد کردند. طرح مکانیزم ماشه هم در جلسه اخیر شورای امنیت مطرح شد و در این شورا هیچ کس از آمریکا حمایت نکرد و همه گفتند این طرح قابل پذیرش نست.

وی افزود: یک همچون شکستی در تاریخ سیاسی آمریکا بی تظیر است و این بخاطر ایستادگی ملت ما است. این ایستادگی و مقاومت موجب شد تا از طرفی شکست آمریکا در سازمان ملل و از طرفی آبادانی ایران را مشاهده کنیم. علی رغم همه فشار ها اعلام می کنیم 20 هزار مگاوات به برق کشور افزوده می‌شود.

روحاین در پایان گفت: مردم ما علی رغم فشار ها و تحریم ها در برابر ویروس خطرناک کرونا ایستادگی کردند و ما در موج اول بهتر از کشورهای دیگر عمل کردیم و در موج دوم هم در حال طی کردن قدم های پایانی هستیم وامیدواریم با احتیاط مردم شاهد موج سوم نباشیم تا در تتحول ایران قدم های بهتری را برداریم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید