کشف بیش از ۳۶۰۰ مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز‌ها در کشور

    کد خبر :825192
کشف بیش از ۳۶۰۰ مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز‌ها در کشور

وزیر نیرو از کشف بیش از سه هزار و ششصد مرکز غیر مجاز استخراج رمزارز‌ها در کشور خبر داد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسه فوق العاده کمیسیون انرژی مجلس که صبح امروز چهارشنبه با محور بررسی علت قطعی‌های مکرر برق در کشور برگزار شد گفت: در خصوص نقش استخراج رمزارز‌ها بر خاموشی‌ها باید عرض کنم که با کمک دستگاه‌های مسئول و نیروی انتظامی در هفته‌های اخیر ۳۶۴۶ مرکز غیرمجاز که در آن‌ها ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر وجود داشت جمع‌آوری شد، برق مصرفی این مراکز غیرمجاز ۵۷۰ مگاوات بوده و برق مراکز مجاز ۵۲۱ مگاوات است.

وی افزود: به صورت مستمر بررسی‌ها و نظارت‌ها ادامه دارد و بلافاصله بعد از اعلام رئیس جمهور، تا آخر تابستان ماینر‌ها قرار است خاموش شوند. شب گذشته جلسه مفصلی در این زمینه برگزار شد و دادستان کل کشور به همه مراکز اعلام کردند که دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری شده و تحویل داده نشود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر نیرو اظهار کرد: قرار است براساس مصوبات جلسه دیروز برخی از صنایع دو هفته تعطیل شوند تا هم از فرصت تابستان و هم با توجه به شرایط حاد کرونایی کشور برای کاهش فشار بر شبکه استفاده شود. بحمدالله اثر جلسات دیشب مشاهده شد، بنده از دیروز صبح در هر جلسه‌ای که حضور داشتم احساس کردم یک عزم جدی و مشترک در این زمینه ایجاد شده، ان‌شاء‌الله بتوانیم از دو هفته آتی که با افزایش دما و افزایش مصرف مواجه هستیم عبور کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید