مرادی: مربیان تراز اول والیبال جهان علاقه‌مند به هدایت تیم ایران هستند

  • ورزشی
  • یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۱۲
    کد خبر :735721

وحید مرادی اظهار داشت: والیبال تنها رشته گروهی ایران است که در سطح جهان مطرح است. تیم ملی والیبال مردان ایران جزو هشت تیم برتر دنیاست و به همین دلیل این رشته ورزشی در کشورمان طرفداران و استعدادهای درخشانی زیادی دارد.

وی با بیان این که از زمانی که دکتر داورزنی مسئولیت فدراسیون والیبال را بر عهده گرفته‌اند، بحث استعدادیابی را به صورت علمی دنبال کردند، تصریح کرد: نتیجه این زحمات در چند سال گذشته با افتخارات متعددی از جمله قهرمانی نوجوانان (2017) و جوانان جهان (2019) به دست آمده است. در بزرگسالان جزو هشت تیم برتر دنیا هستیم. هیچ تیمی در دنیا وجود ندارد که شکست مقابل تیم ملی والیبال ایران را تجربه نکرده باشد.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال با تاکید بر این که باید سرمایه‌گذاری بیش‌تری در والیبال ایران انجام شود، گفت: برای حفظ استعدادهای موجود هم باید تلاش وافر به خرج دهیم. حریفان ایران رقبای بسیار سرسختی هستند؛ ‌یک روز را از دست نمی‌دهند و به صورت حرفه‌ای کار را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: همان طور که در تراز جهانی مطرح هستیم، باید برنامه‌های والیبال با هدف آماده‌سازی بازیکنان حرفه‌ای باشد. خوشبختانه این نگاه در فدراسیون والیبال وجود دارد. بسیاری از ملی‌پوشان ایران در حال حاضر لژیونر هستند و در تیم‌های باشگاهی مطرح اروپا فعالیت می‌کنند. در آسیا هم سعید معروف را داریم که جزو چهار پاسور برتر دنیاست.

به گزارش فارس، مرادی با بیان این که چشم‌انداز والیبال از منظر مسئولان فدراسیون، دکتر داورزنی و همکارانشان و کسانی که امور فنی را دنبال می‌کنند،‌ کاملا روشن است، گفت: ترکیب اعضای هیات رئیسه فدراسیون والیبال از پیشکسوتان، بزرگان و زبده‌های والیبال کشور است. ظرفیت های بسیار قابل توجهی در هیات رئیسه وجود دارد که از بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی هستند. این مجموعه دست به دست هم می‌دهند تا انشاءالله والیبال را به جایگاهی که لایق و سزاوارش است، ‌برسانند.

وی با یادآوری اهداف والیبال ایران در بازی‌های المپیک که قرارگیری در بین چهار تیم برتر است، افزود: آنچه که ریاست فدراسیون و هیات رئیسه تعریف کرده‌اند، پاسخ به مطالبات مردم است. آرزو داریم در المپیک سربلند شویم و دل مردم و علاقه‌مندان را شاد کنیم.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال درباره آخرین وضعیت برگزاری بازی‌های المپیک، گفت: همان طور که می‌دانید، همه فعالیت‌های ورزشی جهان تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا در سال 2020 متوقف شد و به سال 2021 موکول شده است.

وی در گفت‌وگو با برنامه «ورزش بدون ویرایش» رادیو، تصریح کرد: دولت ژاپن تا حدودی توانسته این ویروس را کنترل کند و علاقه‌مند است که بازی‌های المپیک را در مردادماه 1400، حتی با رشته‌های کم‌تر برگزار کند. به این ترتیب ممکن است تعدادی از رشته‌های المپیک حذف شود. البته این امیدواری در جهان وجود دارد که به‌زودی واکسن کرونا تهیه شود تا مردم نجات پیدا کنند.

مرادی با اشاره به گفت وگوی یکی از مسئولان کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو، ادامه داد: تلاش دولت این کشور برای برگزاری تمام مسابقات المپیک است و امیدوارم با کنترل ویروس کرونا بتوانند مسابقات را در مرداد سال آینده برگزار کنند، اما به هر دلیل اگر ویروس کرونا کنترل نشود، احتمال لغو بازی‌های المپیک هم وجود دارد. آنچه که برای همه حائز اهمیت است، سلامتی ورزشکاران است.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال درباره گزینه‌ها مطرح شده برای سرمربی تیم ملی، گفت: طبیعی است که پیشنهادهای مختلفی برای هدایت تیم ملی داشته باشیم. اما نکته جالب این موضوع، تماس‌ از طرف‌های خارجی است و مربیان صاحب نام دنیا برای حضور در ایران پیشنهاد داده‌اند، زیرا علاقه‌مند به هدایت تیم ایران هستند. این موضوع افتخاری برای ورزش به ویژه والیبال ایران است که مربیان تراز اول جهان علاقمند به هدایت تیم کشورمان هستند.

وی تاکید کرد: اسامی مطرح شده در رسانه‌ها در حد گمانه‌زنی است و هیچ فردی به صورت قطعی برای هدایت تیم ایران انتخاب نشده است. موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی در نشست‌های متعدد از جمله همایش هم‌اندیشی با حضور 67 کارشناس، صاحب‌نظر و مربی والیبال از سراسر کشور بررسی شده است تا نحوه انتخاب و شاخصه‌های سرمربی تیم ملی والیبال ایران را تعیین کنند. در مجموع نظرات بسیار خوبی مطرح شده است.

مرادی با بیان این که اکثر کارشناسان معتقد به جذب مربی خارجی هستند، گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که باید سرمربی تیم ملی والیبال ایران از مربیان تراز اول جهان باشد تا والیبال ایران به اهداف برنامه ریزی شده دست یابد تا مطالبات مردم از والیبال را پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: البته برخی کارشناسان نیز معتقد به استفاده از مربیان ایرانی هستند. انصافا مربیان ایرانی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردارند، اما انتخاب مربی ایرانی ریسک خاص خود را نیز دارد، زیرا اگر تیم ایران به هر دلیل در المپیک به هدف مد نظر دست نیابد، آن‌وقت تمام مشکلات برای مربی ایرانی ایجاد می‌شود که اگر مربی خارجی بود، مقام بهتری کسب می‌کردیم.

مرادی تاکید کرد که فدراسیون والیبال برای حضور شایسته در بازی‌های المپیک باید از مربیان مطرح جهان استفاده کند. در ضمن این نگاه وجود دارد که در کنار سرمربی تیم ملی باید از مربیان خوب کشورمان استفاده شود تا کسب تجربه کنند.

وی تصریح کرد: هدف نهایی فدراسیون والیبال این است که در کنار والیبال و داوران ایران که در جهان جایگاه خاص خود را پیدا کردند، مربیان ایرانی نیز به جایگاه بهتری دست یابند. در سطح مدیریت نیز دکتر داورزنی از جایگاه بین‌المللی خوبی برخوردار است و حیف است به رغم داشتن این همه ظرفیت در والیبال ایران، مربیان ایرانی در جهان مطرح نباشند. مربیان والیبال ایران بسیار توانمند و هوشمند هستند که می‌توانند در زمره بهترین‌های جهان قرار گیرند.

مرادی از زنده‌یاد حسین معدنی یاد کرد و گفت: دکتر داورزنی از زمانی که به فدراسیون والیبال آمدند، اهدافی را مشخص کردند که در آن زمان، دستیابی به این اهداف در باور کسی نمی‌گنجید؛ زیرا تیم ملی والیبال ایران که در رقابت با تیم‌های آسیایی هم مشکل داشت، اما والیبال ایران باید در جهان مطرح می‌شد.

وی تاکید کرد: خیلی‌ها در آن زمان با تردید به این برنامه‌ها نگاه می‌کردند، اما این اهداف محقق شد و در سایه وجود جوانان با استعداد ایرانی و برنامه ریزی علمی و کارآمد، والیبال به اهداف برنامه ریزی شده، دست یافت.

مرادی با بیان این که امروز یکی از اهداف فدراسیون والیبال پیشرفت والیبال بانوان است، گفت: این موضوع یکی از مسایل بسیار مهم فدراسیون است و امیدوارم در سال‌هایی که دکتر داورزنی مسئولیت فدراسیون را بر عهده دارد، شاهد درخشش والیبال بانوان ایران در سطح قاره آسیا باشیم و تیم ملی والیبال بانوان ایران در بین سه تیم برتر آسیا قرار گیرد. بعد هم امیدوارم بانوان والیبالیست کشورمان گام‌های بعدی را برای درخشش در سطح بین الملل و جهان بردارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید