مدیرعامل سایپا: قرعه کشی منتفی است و در بورس کالا می‌مانیم

    کد خبر :965098
قرعه کشی منتفی بورس کالا

مدیرعامل سایپا در واکنش به فراخوانده شدن مدیران دو خودروساز بزرگ به سازمان بازرسی کل کشور گفت: قرعه کشی منتفی است و در بورس کالا می‌مانیم.

معاون نظارت و بازرسی سازمان بازرسی کل کشور سه شنبه گذشته در نشست با مدیران دو خودروساز بزرگ و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد باید تا تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس کالا، روند قرعه کشی ایران خودرو و سایپا ادامه داشته باشد.

محمد علی تیموری مدیرعامل سایپا در این خصوص گفت: 4 ماه است که محصولات گروه سایپا از فرایند قرعه کشی خارج است، ولی فروش فوق العاده و عرضه محصول در بورس کالا براساس شرایط و ضوابط مجلس بوده تا محصولات را به دست مصرف کنندگان برسانیم.

مدیر عامل سایپا با اشاره به افزایش شمارگان تولید خودرو افزود: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 92 هزار خودرو بیشتر عرضه کرده ایم، وقتی افزایش تولید اتفاق افتاده است قسمتی از بازار را مدیریت می‌کنیم و افزایش تولید را ادامه می‌دهیم و تمایلی نداریم به فضای قرعه کشی وارد شویم.

تیموری گفت: از دید ما بورس کالا قانونی بوده و 5 ماه برای خودروسازان بخش خصوصی جاری بوده و ما تازه یکبار عرضه کرده ایم که این جلسه گذاشته شده و من فکر می‌کنم ساز و کاری که در بورس کالا وجود دارد کاملا قانونی است. ما به تصمیمات سازمان بازرسی تمکین می‌کنیم، اگر خارج از قانون بود بررسی می‌کنند و اعلام می‌کنند روال عادی ادامه پیدا می‌کند و اگر خلافش باشد اعلام می‌کنند.

وی در خصوص برنامه این خودروسازی برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: یکشنبه هفته آینده 4 هزار شاهین در بورس عرضه می‌شود و برای خودروهای کوئیک اتوماتیک و کوئیک R، ساینا CNG و اتوماتیک و آپشنال در حال پذیرش هستیم.

به گزارش تسنیم، تیموری افزود: به خاطر اینکه بیش از 90 درصد فروش‌های دو خودروساز به صورت پیش فروش 6 ماهه، 9 ماهه و یکساله است و در بورس کالا فقط فروش 90 روزه است، تعداد آن کمتر از 10 درصد است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید