محکومیت حبس 4 ساله عضو گروهک الاحوازیه در دادگاه هلند

محکومیت حبس 4 ساله عضو گروهک الاحوازیه در دادگاه هلند

دادگاهی در هلند یک فرد مرتبط با گروهک جدایی طلب موسوم به” الاحوازیه” را به جرم برنامه ریزی و تامین مالی اعمال تروریستی به 4 سال حبس محکوم کرد.

دادگاهی در شهر “روتردام” هلند روز چهارشنبه یک پناهجوی 42 ساله ایرانی را به جرم مقدمه چینی و تامین مالی حملات تروریستی در ایران ، به 4 سال حبس محکوم کرد.

این مرد که هویتش مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی هلند منتشر نشده، با گروهکی موسوم به “جنبش عربی آزادی بخش الاحواز” که یک گروه جدایی طلب در اهواز است، مرتبط بوده است.

فرد محکوم مدت هاست که به عنوان پناهنده در هلند زندگی می کند و از این کشور در فعالیت های تروریستی در ایران، نقش ایفا کرده است.

در حکم دادگاه هلند آمده است: فرد متهم با جدایی‌طلبانی که در ایران حملاتی را طراحی و اجرا کرده‌اند، از جمله به آتش کشیدن بانک‌ها و همچنین هدف قرار دادن افراد مرتبط با دولت ایران، در تماس بوده است.

در این حکم آمده است که فرد مذکو، از طریق ارتباط با عناصر گروه جدایی طلب، اهداف حملات احتمالی تروریستی را با آنها مورد بحث قرار داده، از آنها حمایت مالی کرده و از عناصر تروریستی خواسته از حملات خود در ایران فیلم بگیرند.

در حکم دادگاه آمده:” فرد مظنون با اقدامات خود نقش مهمی در فعالیت های یک سازمان جنایتکار و تروریستی ایفا می کرد که هدف آن حمایت از حملات تروریستی در ایران بود.”

دادستان های هلندی ابتدا برای این مجرم تروریستی مجازات 6 سال حبس را خواستار شده بودند اما در نهایت بر اساس حکم دادگاه 2 سال تخفیف دادند.

در ماه آوریل گذشته نیز دادستانی دانمارک سه عضو گروهک جدایی طلب موسوم به “جنبش عربی آزادی بخش الاحواز” را به جرم تامین مالی و ترویج تروریسم در ایران، تحت اتهام قرار داد.

به گزارش عصرایران، گفتنی است این گروهک تروریستی در پرونده خود سابقه اقدامات تروریستی زیادی علیه شهروندان و نهادهای دولتی ایران دارد که یکی از عمده ترین آن حمله تروریستی 31 شهریور 1397 به رژه نظامی سالروز هفته دفاع مقدس در شهر اهواز بود که در جریان آن 25 شهروند عموما غیرنظامی شهید و 60 نفر دیگر مجروح شدند.