پلیس هشدار داد؛

متقاضیان حج مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

  • اجتماعی
  • دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰
    کد خبر :908662
متقاضیان حج مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشند

مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند.

به گزارش اعتماد آنلاین به نقل از پلیس فتا، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: با توجه به آغاز ثبت نام قطعی متقاضیان حج تمتع، کلاهبرداران سایبری با ترفند های مختلف به این بهانه اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.

وی اضافه کرد: برخی افراد به این بهانه در فضای مجازی تحت عنوان خرید و فروش و یا ثبت نام فیش حج از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل این ترفند ضروری است.

جلیلیان گفت: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت وجه کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند.

رییس پلیس فتا البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.

وی گفت: متقاضیان برای هرگونه ثبت نام و رزرو حج تمتع فقط از طریق سازمان حج وزیارت به نشانی اینترنتی https://tamatoreserve.haj.ir/Cpanel/HajKarevanList.aspx اقدام کنند.

جلیلیان افزود: پرداخت هرگونه وجه فقط به صورت الکترونیکی از طریق سامانه حج و زیارت صورت می گیرد و تقاضای پرداخت هرگونه وجه برای ثبت نام به صورت نقد و یا ازطریق دستگاه پوز، خود پرداز و کارت به کارت جعلی است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید