ماکرون آماده رونمایی از نسخه فرانسوی معامله قرن است

    کد خبر :400550

یک مقام صهیونیست مدعی شد اگر رئیس جمهوری آمریکا تا ماه میلادی آینده طرح سازش موسوم به معامله قرن را ارائه ندهد؛ همتای فرانسوی وی وارد عمل شده و نسخه خود را ارائه می‌‏دهد.

به گزارش بازتاب به نقل از تایمز اسرائیل، «آلون اوشپیز» مدیر سیاسی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی می‌گوید اگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا ماه میلادی آینده طرح سازش فلسطین-اسرائیل موسوم به معامله قرن را ارائه نکند؛ امانوئل ماکرون همتای فرانسوی وی، نسخه مورد نظر خود را ارائه خواهد داد.

به گفته اوشپیز، فرانسه منتظر برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در تاریخ ۶ نوامبر است اما چنانچه ترامپ بعد از این تاریخ، طرح سازش را اعلام نکند؛ ماکرون نسخه فرانسوی معامله قرن را رونمایی خواهد کرد.

بنا بر گزارش کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، ماکرون در اواخر ماه میلادی آگوست، به وزارت خارجه فرانسه دستور داده تا پیرامون ایده‌های جدید درباره حل مناقشه فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی تحقیق کنند. در عین‌ حال، ماکرون به ترامپ گفته اگر اقدامی در این خصوص نکند؛ پاریس وارد عمل خواهد شد.

علاوه‌ بر این، اوشپیز به اعضای کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) هشدار داد که احتمال پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا وجود دارد و چنانچه این اتفاق بیفتد؛ اوضاع شبیه گذشته نخواهد بود و عواقبی در انتظار اسرائیل است.

ترامپ ماه میلادی گذشته در دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود ظرف ۴ ماه طرح خود را ارائه خواهد کرد- طرحی که همه مسائل کلیدی از جمله موضوع آوارگان را شامل می‌شود و بر تامین نیازهای امنیتی تل‌آویو متمرکز است.

واقعیت آن است که اجرای طرح معامله قرن که توسط ترامپ و به منظور بسط هیمنه رژیم صهیونیستی بر اراضی اشغالی فلسطینیان ارائه شده، مسلتزم فراهم شدن شرایطی است که سلب «حق بازگشت» یکی از مهمترین این شرایط محسوب می شود. لذا دولتمردان آمریکایی به دنبال آن هستند تا در وهله اول حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین های مادری خود را سلب کنند.

در همین راستا، ایالات متحده آمریکا اخیرا به منظور عملیاتی ساختن طرح معامله قرن پیشنهاد جدیدی را به طرف های فلسطینی و همچنین اردنی ارائه کرده است تا شاید از این رهگذر بتواند به طرح مذکور جامه عمل پوشانده و در عرصه عمل آن را به مرحله اجرا برساند.

آمریکایی ها به تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین مقامات ارشد اردنی پیشنهاد کرده اند تا در این راستا یک «کنفدراسیون» میان اردن و اراضی اشغالی تشکیل شود. این پیشنهاد البته با مخالفت مقامات ارشد اردنی مواجه شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید