لندن خواستار افزایش تحریم‌ ها بر پوتین شد

    کد خبر :894279
لندن خواستار افزایش تحریم‌ ها بر پوتین شد

«لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس بامداد پنجشنبه از کشورهای جهان خواست فشارها بر روسیه را افزایش داده و تحریم‌ها علیه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور را تشدید کنند.

وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «تراس خواستار افزایش فشار تحریم‌ های بین‌المللی بر روسیه به دلیل اقدامات این کشور در اوکراین است».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، تراس که هم اکنون در یک سفر کاری به آمریکا رفته است، روز پنجشنبه در اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن سخنرانی خواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس آمده است: «لیز تراس از جهان خواهد خواست تا فشار جهانی بر پوتین را افزایش دهد. ما باید در زمینه تحریم‌ها برای افزایش فشار، از جمله ممنوعیت کامل سوئیفت، مسدود کردن تمام دارایی‌های بانکی روسیه و تشویق سایر کشورها به پیوستن به این اقدامات ، تلاش کنیم».

این وزارتخانه افزود: «تراس خواستار اتخاذ تدابیری خواهد بود که [روس‌ها] نتوانند به منابع مالی دسترسی داشته باشند، نتوانند صورت حساب‌های خود را بپردازند، نتوانند تجارت کنند، به طوری که کشتی‌های آنها نتوانند وارد بنادر شوند و هواپیماهای آنها نتوانند فرود بیایند».

وزیر خارجه انگلیس نیز اظهار داشت: «ما باید برای تحویل تسلیحات دفاعی و پاسخ به بحران انسانی وخیم‌تر اوکراین تلاش بیشتری کنیم. همه ما این کار را انجام خواهیم داد و این دوره جدید امنیت جهانی را شکل خواهیم داد».

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه عملیات نظامی ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. پوتین هدف این عملیات را «حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل‌ کشی رژیم کی‌ یف قرار گرفته‌اند»، عنوان کرد.

به گفته وی، برای این منظور، برنامه‌ریزی شده که «خلع سلاح و غیرنظامی سازی اوکراین» انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول «جنایت‌های خونین علیه غیرنظامیان» در منطقه دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.

به نوشته ریانووستی، وزارت دفاع فدراسیون روسیه نیز گفته که نیروهای مسلح فقط به زیرساخت‌های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می‌کنند، هیچ بخشی از جمعیت غیرنظامی نیز تهدید نخواهد شد.

منبع: فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید